آرم امروز تأثیری فراتر از پردازنده های موبایلی در دنیای فناوری دارد و قرار گرفتنش در زیرمجموعه ی تحت مدیریت انویدیا، روی تمامی بخش های صنعت اثر خواهد گذاشت.

فروش آرم به انویدیا را می توان یکی از بزرگ ترین فرایندهای خرید و ادغام تاریخ چند دهه ای صنعت تراشه دانست. آرم که امروز به عنوان یکی از تأثیرگذارترین شرکت های دنیای تراشه شناخته می شود، به احتمال زیاد با رقمی حدود ۴۰ میلیارد دلار به غول دنیای پردازنده های گرافیکی فروخته خواهد شد. نکته ی مهم و جالب توجه اینکه در این قرارداد هنگفت، هیچ تراشه یا پردازنده ای ردوبدل نمی شود.
اخبار فروش آرم به انویدیا، چند روز پیش به صورت رسمی تأیید شد. سافت بانک، مالک ژاپنی شرکت آرم، با انویدیا که امروز به عنوان پیش گام صنعت پردازنده های گرافیکی و هوش مصنوعی شناخته می شود، به توافق رسیده است. آرم که ساختمان مرکزی اش در کمبریج بریتانیا قرار دارد، طبق قرارداد احتمالی تمامی مالکیت های معنوی و فرایندهای عملیاتی کسب وکار خود را به زیر چتر تیم سبز منتقل خواهد کرد. شاید بسیاری از کاربران دنیای فناوری از نقش و اهمیت آرم در جهان امروز بی خبر باشند. آن چه که جای بحث ندارد، تأثیر دائمی و عمیق این شرکت بریتانیایی در دنیای امروز فناوری است.
به طور خلاصه، هر گوشی هوشمندی که امروز در بازار دیده می شود یا در فرایند طراحی و فروش قرار دارد، از پردازنده ای مبتنی بر آرم استفاده می کند. اپل ، کوالکام، سامسونگ ، هواوی ، مدیاتک و بسیاری از فعالان صنعت پردازنده ، مجوز معماری های آرم را برای ساخت CPUهای خود خریداری می کنند. همچنین برای ساخت برخی پردازنده های گرافیکی، پردازنده های کمکی هوش مصنوعی و دیگر قطعات سخت افزاری نیز به مجوز این شرکت نیاز خواهد بود. مجوزی که حاصل طراحی و مهندسی متخصصان آرم است. تولیدکننده های گوشی هوشمند از همین طراحی ها برای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار