انهدام شبکه سازمان یافته فیشینگ

شبکه خبر چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۱
رئیس پلیس فتای ناجا از متلاشی شدن یک باند سازمان یافته فیشینگ یا کلاهبرداری اینترنتی با کلاهبرداری بیش از 46 میلیارد ریالی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سردار وحید مجید با اعلام خبر فروپاشی شبکه سازمان یافته فیشینگ درباره جزئیات این خبر گفت: در پى ارجاع بیش از 100 فقره پرونده برداشت غیرمجاز از حساب شهروندان در استان خراسان رضوى در بازه زمانى 20 روزه، کارشناسان تیم عملیات ویژه پلیس فتا، اقدامات فنى خود را در این رباطه آغاز کردند.
سردار مجید گفت: 8 متهم در مشهد، 2 متهم در تهران و 2 نفر دیگر در استان های شمالی کشور دستگیر شدند.
رئیس پلیس فتا افزود: کارشناسان پلیس فتا استان خراسان رضوى با انجام تحقیقات تخصصی دریافتند بخشى از وجوه سرقتى در حساب افراد مختلف در سراسر کشور به چرخش درآمده و بخشى دیگر صرف خرید شارژ، کالا، ارز دیجیتال و دیگر خریدهاى اینترنتى در نقاط مختلف کشور شده است.
وی با بیان اینکه تراکنش خریدهاى صورت گرفته از رقم بالایى برخوردار بود، تصریح کرد: با تلاش پلیس فتا، تعدادى از متهمان در فضاى سایبرى شناسایى و پس از اخذ هماهنگی های قضایی طی اقدامی هماهنگ هشت متهم جوان و نوجوان در مشهد مقدس، دو متهم در تهران و دو نفر دیگر در استانهای شمالى کشور دستگیر شدند همچنین متهمان به همراه تجهیزات رایانه ای کشف شده به پلیس فتا خراسان رضوی انتقال پیدا کردند.
مجید درباره ابعاد فعالیت این شبکه کلاهبردارى، گفت: با توجه به وسعت دامنه کلاهبردارى ها در سطح کشور مشخص شد مجرمان با طراحى صفحات فیشینگ نظیر دریافت شارژ و خریدهاى زیر قیمت به صورت اینترنتى یا وعده هاى واهى دیگر اقدام به فریب طعمه های خود می کردند.
رئیس پلیس فتا ادامه داد: قربانیان نیز با وارد کردن اطلاعات کارت بانکى خود در صفحات جعلى ، اطلاعات مزبور را در اختیار اعضای این باند قرار داده، ...