یک مقام پلیس افغانستان به خبرگزاری «رویترز» گفته است که اطلاعاتی وجود دارد که نشان می دهد ۲ نفر از سرنشینان هواپیمای سقوط کرده آمریکا زنده بوده اند و حالا از سرنوشت آن ها خبری وجود ندارد.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
خبرگزاری «رویترز» روز سه شنبه به نقل از یک مقام پلیس افغانستان نوشته است که اطلاعاتی وجود دارد که ۲ نفر از سرنشینان هواپیمای سقوط کرده آمریکا در افغانستان، زنده بوده اند.
بر اساس این گزارش، «خالد وردک» رئیس پلیس ولایت «غزنی» افغانستان در این رابطه گفته است: «بر اساس اطلاعاتی که ما داریم، ۴ جسد وجود داشته و ۲ نفر از سرشینان هم زنده بوده اند و [حالا] مفقود هستند.»
بامداد روز گذشته اعلام شد که یک فروند هواپیما در ولایت «غزنی» افغانستان سقوط کرده است. ساعاتی بعد مشخص شد که این هواپیما، یک هواپیمای شناسایی و ارتباطی «E-11A» نیروی هوایی آمریکا است.
هرچند دولت آمریکا می گوید نشانه ای دال بر هدف قرار گرفتن این هواپیما وجود ندارد، اما سخنگوی گروه طالبان به رسانه ها گفته است که نیروهای این گروه «به گونه ای تاکتیکی» این هواپیما را ساقط کرده اند.
امروز یک مقام ارتش آمریکا گفت نیروهای این کشور به اجساد سرنشینان هواپیما دست پیدا کرده اند و واشنگتن اکنون در حال تعیین هویت آن هاست.
یک مقام آمریکایی مدعی شده است که مجموعا ۲ جسد کشف شده و تنها سرنشینان این هواپیما هم همین دو نفر بوده اند.
پنتاگون هنوز در مورد گزارش های منتشر شده مبنی بر زنده بودن برخی از سرنشینان هواپیما اظهار نظر نکرده است.
لینک کوتاه کپی لینک

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.