شورا، شعاری نباشد

شهرآرا آنلاین چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۵:۳۰
گام اول شورای اجتماعی محله بهشتی در شهرداری منطقه8 کلید خورد و طی این انتخابات 6عضو ساکن محله شورای اجتماعی بهشتی از جمع شورای داوطلبان ساکنان محله انتخاب شدند.

شهرآرا آنلاین  - صفائی- رئیس اداره شورای اجتماعی محلات شهرداری مشهد در این جلسه گفت: شورای اجتماعی محلات نهادی مردمی است که شهرداری برای تشکیل آن پیش قدم شده است و اختیارات و تصمیم گیری های این شوراها با مشورت اهالی محله و در مقیاس محلی انجام می شود.
سیدمجتبی منتظری ادامه داد: شوراهای اجتماعی محلات از سال89 تشکیل شده که در این سال ها فراز و فرودهایی نیز داشته است، شاید بتوان گفت در گذشته آیین نامه شوراها در حوزه فرهنگی شهرداری بوده و ضمانت اجرایی چندانی نداشته است، اما برای کارآمدتر و هدفمندترشدن شورای اجتماعی محلات پس از اصلاحات آیین نامه در شورای شهر تصویب شد تا اختیارات و نقش مردم بیشتر شود و فعالیت های اعضا پشتوانه قانونی داشته باشد. همچنین این آیین نامه به تأیید فرماندهی شهر مشهد هم رسیده است.
وی افزود: شوراها یک نهاد مشورتی و نظارتی هستند که برای کارها و فعالیت های محله به شهرداری مشورت می دهند و در حوزه نظارتی نیز می توانند به شورای اسلامی شهر کمک کنند، در واقع شورای اجتماعی محلات بازوی شورای اسلامی شهر هستند.
منتظری با اشاره به اینکه هدف اصلی از این برنامه ها احیای هویت ایرانی اسلامی و هویت محله ای است، بیان کرد: به دنبال این هستیم تا مراودات اجتماعی را مانند گذشته در محلات افزایش دهیم و همسایگان در محلات بیشتر با یکدیگر آشنا شوند. هر چه بیشتر یکدیگر را بشناسند همسایه داری و همدلی بیشتر اتفاق خواهد افتاد و اگر مشکلی در محله داشته باشند، خودشان آن را حل می کنند نه اینکه منتظر نهادی بنشینند تا بیایند و مشکلاتشان را حل کنند. حس تعلق باید مانند گذشته در بین مردم ایجاد شود.
رئیس اداره شورای اجتماعی محلات شهرداری مشهد ...

سرخط اخبار