استاندار سیستان و بلوچستان گفت: هر گونه تجمعی که زنجیره انتشار ویروس کرونا را تسریع کند اعم از تجمعات سیاسی، عبادی، فرهنگی و اقتصادی در این استان خلاف قانون است چراکه این تجمعات کاتالیزور اصلی شتاب دهنده این ویروس بشمار می آید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ احمدعلی موهبتی در ستاد کرونا سیستان و بلوچستان با بیان اینکه آخرین پاندمی به وجود آمده در دنیا جان ۵۰ تا ۶۰ میلیون نفر را در کل دنیا گرفته است، اظهارداشت: قطعا امکانات پزشکی ما مطلوبیت لازم با شرایط اپیدمی شدن در کشور یا پاندمی شدن در دنیا را ندارد بنابراین اگر به هشدارهای سازمان بهداشت جهانی توجه نشود به طور قطع ضرر دارد.
وی خاطرنشان کرد: اینکه به گفته رهبر معظم انقلاب کسانی که در مقابله با ویروس کرونا جان خود را از دست می دهند شهید خدمت محسوب شوند نشان دهنده اینست که شرایط فعلی از شرایط جنگ نیز سخت تر بوده بنابراین با در نظر گرفتن احتمال بیوتروریسم لازم است تا خیلی جدی تر با این مشکل مقابله شود.
استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه همه باید برای بدترین شرایطی که اتفاق آن نیز متصور است آمادگی لازم را داشته باشند، گفت: متاسفانه برخی مصوبات ستاد کرونا رعایت نشده است.
وی بیان کرد: همه دانشگاه های علوم پزشکی سیستان و بلوچستان موظف به ریشه یابی بیماری و مشخص کردن رفت و آمدهای مبتلایان به ویروس کرونا هستند.
موهبتی ادامه داد: براساس ابلاغیه جدید ستاد ملی کرونا، خروج افراد مشکوک از سیستان و بلوچستان و همچنین ورود افراد از استان های درگیر باید با کنترل بیشتری انجام شود.
وی تصریح کرد: از ابتدای سالجاری تا کنون ۱۹۳ هزار و ۲۴۶ پاکستانی از مرز میرجاوه وارد کشور و ۱۵۶ هزار و ۲۵۶ نفر از این افراد از این مرز خارج شدند این به معنی آن است که ۲۷ هزار و ۹۹۰ نفر از اتباع این کشور هنوز در ایران حضور دارند.
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای شیوع کرونا جلوی ورود اتباع خارجی به استان گرفته شد ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار