شهردار قم روز مهندس را تبریک گفت

لوگوی موج موج . سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ - ساعت ۱۳:۵۶
شهردار قم با صدور پیامی 5 اسفندماه روز مهندس را گرامی داشت.

به گزارش خبرگزاری موج قم، متن پیام سید مرتضی سقائیان نژاد به شرح زیر است:
بسمه تعالی
شکوفایی تمدن بشری، برآیند ایده ها و پدیده های خلاقانه مهندسین سخت کوش است و می توان گفت که خداوند اولین مهندس خلقت است و فضای ذهنی هر مهندس در راستای بهره مندی از هندسه ی نظام هستی است. تمدن ها مرهون فکر و اندیشه هستند و مهندس مجری تجلی این ادراک بلند در آینه تاریخ است. دنیای مدرن و تکنولوژی امروز نیز در سایه ی توانمندی خلاقیت های بزرگ مردانی است که مهندسی را جلوه می بخشند.
هنر مهندس این است که تجسم درایت را با تبسم رضایت تلفیق می نماید و خود را محصور در شرح وظایف نمی بیند بلکه منظومه ای از برنامه ریزی مبتنی برهدف، محاسبه، طراحی، ساخت، اجرا و هماهنگی های بین بخشی را با وجدان، نجات، دفاع، امنیت، کنترل و نظارت تلفیق می نماید. استحکام شخصیتی مهندس متعهد و متخصص چنان است که از الزامات فنی سازمان نظام مهندسی خلقت الگوبرداری نموده و درچارچوب آن نقش آفرینی می نماید.
هنرمندی مهندس را می توان در عملی سازی علم به خوبی مشاهده نمود که چگونه علم را تجسم می بخشد. نمود آثارخلاقیت مهندس، بروز خدماتی متناسب با نیاز است و ادبیات حاکم بر افکار و رفتار هرمهندس، مسئولیت پذیری وی را نمایان می سازد و دقت، سرعت، هدفمندی، نظم دهی، امنیت بخشی، آزمایش، نظارت و کنترل را در پی دارد که ثمره ی آنها این است که آرامش خاطر را برای جامعه انسانی به ارمغان می آورد.
اینجانب پنجم اسفند، روز بزرگداشت دانشمند ایرانی خواجه نصیرالدین طوسی وروز مهندسی را به تمامی مهندسین تلاشگر و مجاهد تبریک گفته و سلامتی و موفقیت را برایشان آرزومندم.
سید مرتضی سقائیان نژاد
شهردار قم

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار
پنبه زن
پنبه زن
لوگوی شبکه خبر شبکه خبر .