نایب رییس بانوان فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی گفت: به دنبال گرفتن مجوز برای اعزام بانوان موتورسوار به مسابقات آسیایی و جهانی هستیم.

فیروزه سید مهدی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: از سال ۹۵ که مجوز راه اندازی موتورسواری و اتومبیلرانی بانوان را از وزارت ورزش و جوانان دریافت کردیم از همان سال تلاش کردیم تا جایگاه موتورسواری بانوان را پررنگ کنیم. امسال نیز قرار بود مسابقات قهرمانی کشور در رشته موتورکراس بانوان اردیبهشت برگزار شود که شرایط برگزاری آن فراهم نشد تا این که راند اول آن به میزبانی منطقه آزاد زرندیه برگزار شد.
وی درباره استقبال بانوان از رشته موتورسواری گفت: قبلا تنها استان تهران در این رشته فعالیت داشت، اما الان شرایط راضی کننده است به طوری که طی ۳ ساله که رشته موتورکراس و یکسال است موتور ریس را راه اندازی کردیم به جز تهران، بانوان سایر استانها از جمله خراسان رضوی، جنوبی، گیلان، مازندران، البرز، قزوین، هزمزگان و کرمان نیز فعالیت های چشمگیری در این دو رشته داشتند.
نایب رییس بانوان فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی یکی از مشکلات این رشته را نبود پیست مناسب در رشته موتور ریس عنوان کرد و افزود: برای این که بتوانیم فعالیت خود را گسترش دهیم و بانوان بیشتری را به سمت رشته موتورسواری سوق دهیم سعی می کنیم امکانات و تجهیزات لازم از جمله لباس را در اختیار بانوان قرار دهیم و با برپایی دوره های مقدماتی و پیشرفته آنها را برای شرکت در مسابقات داخلی آماده کنیم. البته فعالیت بانوان در رشته موتور کراس به خاطر فراهم بودن پیست خاکی در اکثر استانها بیشتر از رشته موتور ریس است، زیرا در رشته موتور ریس تنها یک پیست داریم که آن هم در آزادی است. متاسفانه اکثر استانها از داشتن پیست موتور ریس محرومند.
سیدمهدی پیرامون این پرسش که در حال حاضر نگاه جامعه به رشته موتورسواری ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار