فناوری ماشین های آتش نشانی و امکانات ویژه این خودرو ها

تیتربرتر دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۵

به گزارش تیتربرتر؛
امروزه برای اطفای حریق، عملیات نجات و سایر خدمات امدادی و ایمنی، انواع خودرو ها مورد استفاده قرار می گیرد. تقسیم بندی خودرو های آتش نشانی روش های مختلفی دارد. در تقسیم بندی براساس ظرفیت خودرو، خودرو های آتش نشانی به دو مجموعه خودرو های سبک و خودرو های سنگین و نیمه سنگین تقسیم می شوند.
روزنامه جام جم: همه ما بار ها صدای ماشین های قرمز رنگ آتش نشانی را در خیابان ها شنیده ایم یا شاهد عملیات امداد و نجات آن ها بوده ایم. اما تا چه حد با امکانات و ویژگی های منحصر به فرد این وسایل نقلیه آشنا هستیم؟ این خودرو های بزرگ که در نگاه اول شباهت زیادی به کامیون های معمولی دارند، مشخصات و تجهیزات ویژه ای دارند که آن ها را به یکی از سریع ترین ماشین های سنگین برای حضور به موقع آتش نشانان در صحنه حادثه تبدیل کرده و امکانات مورد نیاز برای اطفای به موقع حریق را فراهم آورده است.
در ادامه خواهید دید این ماشین ها چه جزئیات فنی و ساختاری دارند که باعث شده ماشین های آتش نشانی جزو فناورانه ترین ماشین هایی باشد که در زندگی روزمره می بینیم. اولین ماشین های آتش نشانی در یونان باستان به کار گرفته شد.
ماشین های آن زمان در واقع فقط پمپی بزرگ بوده که آب را به مسافتی دور پرتاب می کرد. پس از این دوران ماشین های آتش نشانی برای مدت طولانی کنار گذاشته شدند تا این که حدود ۱۷۰۰ سال بعد دوباره در اروپا متولد شد. ماشین های آتش نشانی ابتدایی اروپا مانند ارابه با اسب کشیده و به محل حادثه منتقل می شدند. با توسعه خودرو ها در قرن ۲۰ کم کم ماشین های آتش نشانی به شکل امروزی شان نزدیک شدند. ماشین های آتش نشانی براساس نوع حریق و حوادثی که باید به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار