سخنگوی وزارت خارجه چین

منطق سیاستمداران آمریکا ارعاب و تسلط بر دیگران است

لوگوی واحد مرکزی خبر واحد مرکزی خبر . چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱:۴
تصمیم چین برای تحریم برخی افراد در آمریکا به خاطر اقدامات نادرست آنها در رابطه با نقض حاکمیت، امنیت و منافع چین است.

به گزارش سرویس بین الملل  خبرگزاری صدا و سیما  به نقل از  خبرگزاری رویترز, هووا چون یینگ سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: منطق سیاستمداران آمریکا ارعاب و تسلط بر دیگران است.
چون یینگ گفت: تصمیم چین برای تحریم برخی افراد در آمریکا به خاطر اقدامات نادرست آنها در رابطه با نقض حاکمیت، امنیت و منافع چین است. این موضوعی کاملا درست و ضروری است و نشان دهنده عزم دولت چین برای حفاظت از منافع ملی خود است. بر اساس آمار های برخی نهاد های آمریکایی دولت ترامپ بیش از ۳۹۰۰ بار تحریم هایی ضد شرکت ها و مقامات چینی وضع کرده است یعنی هر روز سه بار تحریم ضد چین انجام داده است. این اقدامات به منزله نقض صریح قانون بین المللی و هنجار های حاکم بر روابط بین المللی است و به حاکمیت، امنیت و منافع توسعه کشور آسیب وارد می کند. این برخلاف خواست مردم چین است و جامعه بین المللی با آن مخالف است و آن را محکوم می کند.
وی افزود: ما پیش از این گفته ایم که تحریم های یکجانبه نه تنها به دیگران بلکه به خود آمریکا هم آسیب وارد می کند. این همانند یک بومرنگ است که پرتاب می شود و دوباره به طرف پرتاب کننده آن بازمی گردد. سخنان مایکل مک کول عضو ارشد کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا نشان دهنده منطق سیاستمداران آمریکایی در ارعاب و سلطه طلبی است. آنها خود را مجاز به سرکوب اختیاری دیگران می دانند و نمی خواهند دیگران از خود دفاع کنند.
کپی لینک https://www.iribnews.ir/00CZ8t
خبرهای مرتبط
چین: آمریکا مداخله در امور چین را متوقف کند
از تلاش ترامپ برای حکومت نظامی تا مرگبارترین سال تاریخ آمریکا
از یکه تازی کرونا تا جدال اجاره نشین های کاخ سفید
چین: آمریکا به تعهدات ...

سرخط اخبار
یک سال با کرونا
یک سال با کرونا
لوگوی واحد مرکزی خبر واحد مرکزی خبر .