برخورد شدید با گرانفروشی نان از هفته آینده

اقتصاد برتر پنج شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰:۲۴

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان از اجرایی شدن طرح گشت مشترک با حضور بازرسان سازمان حمایت، نمایندگان شرکت بازرگانی دولتی و تعزیرات برای نظارت بر نانوایی های سنتی و صنعتی تهران در هفته آینده خبر داد.
تهران – اقتصاد برتر – ۱۷ مهر ۹۸
به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از خبرگزاری تسنیم، عباس تابش در خصوص تشدید نظارت سازمان حمایت بر فعالیت نانوایی ها پس از تغییرات قیمتی اعلام شده اظهار کرد: به دنبال اقدامات انجام شده، با اتحادیه های مربوطه به تفاهم رسیده ایم که نانوایی ها ملزم به اطلاع رسانی چه موضوعاتی هستند و در حال حاضر نیز فرمت ها و قیمت ها کاملاً مشخص شده است.
رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: ما هفته جاری را به عنوان یک فرصت برای اتحادیه های نانوایان سنتی و حجیم در نظر گرفته ایم تا اتحادیه های مربوطه در وهله اول خودشان اقدامات لازم برای اجرایی کردن این موارد را انجام دهند.
وی ادامه داد: با اتمام این مهلت، یعنی از هفته آینده گشت های مشترک سازمان حمایت مصرف کنندگان با حضور نمایندگان شرکت بازرگانی دولتی ایران و تعزیرات حکومتی در سطح تهران به اجرا در می آید و با هر نانوایی که از مصوبات اعلام شده، عدول کرده باشد برخورد قانونی خواهد شد.
به گفته تابش برخوردها در حوزه نان متفاوت تر از سایر حوزه ها خواهد بود و بر همین اساس توصیه کرد تا واحدهای صنفی نسبت به نرخ عرضه نان و مصوبات اعلام شده دقت لازم را داشته باشند.
رئیس سازمان حمایت در پاسخ به این سؤال که “آیا قرار است تا درخصوص نان های حجیم و صنعتی نیز شاهد تغییر قیمت باشیم یا خیر؟” گفت: نان های حجیم به لحاظ قیمت گذاری مشمول بند «ج» و خوداظهاری هستند ولی ضوابط و مقررات ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار