روحانی: برای جلوگیری از ورود ویروس جدید مبادی ورودی به دقت کنترل شود

لوگوی ایرنا ایرنا . شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۰:۲۴
تهران-ایرنا- رییس جمهوری با بیان اینکه تلاش ما آغاز واکسیناسیون از ماه جاری است، گفت: فرودگاه ها و همه مبادی ورودی کشور باید برای جلوگیری از ویروس جدید به دقت کنترل شوند.

به گزارش روز شنبه خبرنگار سیاسی ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در پنجاه و دومین نشست ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به گذشت یک سال از شیوع ویروس کرونا در کشور اظهار کرد: در این مدت دوران سختی بر مردم گذشت. ماه های پیش رو هم باید با همین سختی مراعات کنیم تا این بیماری واگیر عالم گیر که تاکنون جان بیش از دو میلیون ۱۰۰ هزار نفر را گرفته و هنوز هم ادامه دارد، کنترل شود.
رییس جمهوری خاطرنشان کرد: بابت دستاوردی که امروز شاهد آن هستیم و در یکی دو هفته اخیر آمار فوتی های ما دو رقمی شد، از مردم بزرگ و کادر درمان تشکر می کنیم. در این زمینه بسیج و سازمان های مردم نهاد همه در کنار هم آمدند و این کار بزرگ را به وجود آوردند که این کارنامه غرورآفرینی برای ملت و دولت ایران است.
وی اضافه کرد: درحالی که کشورهای قدرتمندتر از حیث صنعتی و امکانات پزشکی، گرفتاری و مشکلات شان بسیار زیاد است و نتوانستند به طور کامل این بیماری را مهار کنند، در کشور ما این کار عظیم انجام شده است که از همه دست اندرکاران این اقدام بزرگ و سنگین از رسانه ها گرفته تا نیروهای هماهنگ کننده تا کادر درمان قدردانی می کنیم.
 رییس دولت تدبیر و امید ادامه با بیان اینکه روند کاهشی معنی آن نیست که شرایط مطلوب است، اظهار کرد: ما روزی ۷۰، ۸۰ تا ۹۰ نفر فوتی داریم که این عدد زیاد است. زمانی که آمار یک تا ۲ نفر باشد، آن زمان می توانیم بگوییم که به نقطه مطلوب رسیدیم، اما الان این نقطه، نقطه مطلوب ما نیست.
روحانی گفت: نسبت به گذشته شرایط ما بهتر است اما روند کاهشی باید ادامه پیدا کند. امروز در گزارشی که دکتر رییسی از استان ها می دادند در بسیاری از استان ها روند کاهشی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.