کارشناس سازمان هواشناسی به بیان توضیحاتی درباره وضعیت جوی کشور طی روز های آینده پرداخت.

به گزارش « شیعه نیوز »، فریبا گودرزی، کارشناس سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی کشور طی روز های آینده گفت: امروز شنبه شمال خراسان رضوی، خراسان شمالی و گلستان با بارش پراکنده باران و وزش باد و همین طور کاهش محسوس دما مواجه هستند.
این کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه بیان کرد: طی امروز شنبه در خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان وشرق کرمان نیز با وزش باد و گرد و خاک مواجه هستیم.
گودرزی در ادامه بیان کرد: فردا یکشنبه سامانه بارشی بعدی از سمت شمال غرب وارد کشور می شود و دامنه های زاگرس مرکزی، غرب، شمال غرب و ارتفاعات البرز را در بر می گیرد و سبب بارش برف در این مناطق می شود. در زاگرس جنوبی و جنوب غرب نیز بارش پراکنده باران را داریم.
وی در ادامه افزود: اواخر وقت فردا یک شنبه جریانات روی سواحل شمالی تقویت می شود و در اردبیل و گیلان با بارش باران وبرف و کاهش دما مواجه هستیم.
این کارشناس سازمان هواشناسی گفت: روز دوشنبه این موج در نوار شمالی کشور تقویت می شود. بیشترین بارش برف برای روز دوشنبه در جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان، شمال کرمانشاه و جنوب لرستان است.
گودرزی در ادامه تاکید کرد: سه شنبه در نوار شمالی، شمال غرب و زاگرس باراش پراکنده باران را داریم و این سامانه طی همین روز از کشور خارج شده و سامانه بارشی بعدی روز چهارشنبه وارد کشور می شود.
این کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه درباره وضعیت هوای تهران گفت: تهران امروز آسمانی نیمه ابری، گاهی همراه با وزش باد را دارد و امروز در گرمترین ساعات به ۶ درجه می رسد. از فردا شب (یکشنبه) تا روز دوشنبه بارش باران و برف نیز برای تهران پیش بینی می شود.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار