بزودی مستند معرفی کامل دانشگاه هنر اصفهان در بخش معرفی دانشگاه های راسخون منتشر خواهد شد
دانشگاه هنر اصفهان یکی از دانشگاه های دولتی ایران است. دانشگاه هنر اصفهان مانند دیگر دانشگاه های دولتی دارای تاریخچه است. تاریخچه دانشگاه هنر اصفهان شامل زمان تشکیل و وظایف و فعالیت ها و اهداف دانشگاه هنر اصفهان می باشد. اگر می خواهید در مورد دانشگاه هنر اصفهان بیشتر بدانید این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید چرا که به معرفی دانشگاه هنر اصفهان و تاریخچه دانشگاه هنر اصفهان و آدرس سایت دانشگاه هنر اصفهان می پردازیم.
تاریخچه دانشگاه هنر اصفهان
«دانشگاه هنر اصفهان» به عنوان محور آموزش عالی رشته های هنری در استان هنر پرور و خطه هنرخیز اصفهان در ابتدا با نام «دانشکده پردیس اصفهان» و به سال 1355 با هدف تربیت نیروهای متخصص در زمینه حفظ و نگهداری آثار و ابنیه تاریخی تأسیس شد و به عنوان اولین مرکز آموزش عالی ایران در زمینة مرمت، فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی باستان شناسی، نقاشی، معماری داخلی، ساختمان، شیمی و نساجی را به عنوان دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد مرمت ابنیه و کارشناسی ارشد مرمت آثار تاریخی پذیرش نمود.
این دانشکده که در نخستین دوره فعالیت خود از اقمار دانشگاه فارابی به شمار می رفت، پس از دومین دوره جذب دانشجو، همزمان با انقلاب شکوهمند اسلامی، تعطیل و مجدداً پس از انقلاب فرهنگی و به سال 1362 بازگشایی شد؛ در این مقطع دانشکده پردیس اصفهان به عنوان یکی از دانشکده های مجتمع دانشگهای هنر اقدام به پذیرش دانشجو در رشته های کارشناسی مرمت آثار تاریخی، صنایع دستی و نقاشی نمود و همراستا با سایر ارگانهای متعدد متولی آموزش دانشگاهی هنر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار