منابع خبری گزارش دادند:

حمله گسترده جنگنده های آمریکا به مواضع حشدالشعبی در چهار استان عراق+ فیلم/ پنتاگون بیانیه صادر کرد

لوگوی تابناک تابناک . پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۲۰:۵۳
منابع خبری عراق از حمله جنگنده‎های آمریکا به مواضع حشد شعبی در استان‎های صلاح الدین، بابل، بصره و کربلا خبر دادند.خبرگزاری رویترز به نقل از دو مقام آمریکایی اعلام کرد که حملات تلافی جویانه آمریکا در پی حملات به نیروهای آمریکایی و انگلیسی در حال انجام است.

تحریریه تابناک جهان: منابع خبری عراق از حمله جنگنده‎های آمریکا به مواضع حشد شعبی در استان‎های صلاح الدین، بابل، بصره و کربلا خبر دادند.
شبکه اسکای نیوز عربی بامداد جمعه از شنیده شدن صدای انفجارهای پیاپی در استان های صلاح الدین و بصره در شمال و جنوب عراق خبر داد.
اسکای نیوز مدعی شد که این انفجارها در منطقه جرف الصخر در استان بابل روی داده است که در کنترل حزب الله عراق قرار دارد.
شبکه المیادین نیز اعلام کرد که منطقه جرف الصخر و السعیدات هدف بمباران قرار گرفته است.
خبرگزاری رویترز به نقل از دو مقام آمریکایی اعلام کرد که حملات تلافی جویانه آمریکا در پی حملات به نیروهای آمریکایی و انگلیسی در حال انجام است.
الجزیره نیز گزارش داد که علاوه بر استان های بابل و صلاح الدین،مراکز الحشد الشعبی در استان بصره در جنوب عراق نیز بمباران شده است.
منابع خبری الجزیره همچنین خبر دادند که جنگنده های آمریکایی پایگاه های وابسته به الحشد الشعبی در شهر «بوکمال» سوریه در نزدیکی مرز عراق را نیز بمباران کردند.
رسانه های آمریکایی نیز در گزارشی اعلام کردند که ائتلاف بین المللی موسوم به ضد داعش به سرکردگی آمریکا، مواضع حزب الله عراق در جرف الصخر را هدف حملات هوایی قرار دادند.
خبر شنیده شدن چندین انفجار در صلاح الدین عراق دو روز پس از آن روی می دهد که یک منبع آگاه در سازمان الحشد الشعبی عراق روز پنجشنبه اعلام کرد که جنگنده های ائتلاف آمریکایی شامگاه چهارشنبه (دیشب) مواضع گروه های مقاومت را در البوکمال واقع در شرق سوریه هدف قرار دادند.
این منبع که به نامش هیچ اشاره ای نشده است، اعلام کرد که در این حملات مواضع گروه های مقاومت «کتائب حزب الله»، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار