رئیس سازمان صمت خراسان شمالی از بی رغبتی ترکمنستانی ها برای راه اندازی بازارچه مرزی «پرسه سو» خبر داد و گفت: خراسان شمالی ظرفیت تبدیل به پایتخت تولید کاغذ در کشور را دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رازوجرگلان رضا فیروزه ظهر امروز در نشست شورای اداری شهرستان با اشاره به اهمیت اقدامات انجام شده در مقابله با شیوع کرونا در استان اظهار کرد: در ابتدای شیوع این ویروس در این استان، حتی یک واحد تولید محلول ضدعفونی و کالاهای بهداشتی نداشتیم و موج تقاضا همه را غافل گیر کرد.
وی افزود: اکنون با اقدامات انجام شده استان به خودکفایی در تولید این محصولات رسید و ۴۰ هزار لیتر الکل در استان نیز توانایی ارسال به سایر استان ها را دارد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی همچنین نسبت به عدم نگاه صنعتی در سند توسعه شهرستان راز و جرگلان ابراز گلایه کرد و گفت: ناحیه صنعتی در این شهرستان باید توسعه داده شود و پروژه های صنعتی در دستور کار مدیران راز و جرگلان قرار گیرد.
وی از صدور ۱۰ جواز تأسیس و پروانه بهره برداری صنعتی در شهرستان طی سال جاری خبر داد و افزود: این جوازهای ارزشی بالغ بر ۷ میلیارد و ۶۲۰ میلیون تومان با ایجاد اشتغال ۶۰ نفر را شامل می شود.
فیروزه همچنین از سهم صنعت رازوجرگلان در سفر ریاست جمهوری نیز گفت و ادامه داد: فرآوری پودرمیکرونیزه از معادن باریت و کلسیت این شهرستان در تعهدات ایمیدرو طی سفر ریاست جمهوری آورده شده است و برای اجرای آن باید تلاش کرد.
وی با اشاره به پروژه تولید کاغذ فاروج ازجمله اقدامات صنعتی بزرگ استان، خاطرنشان کرد: ۷۰۰ میلیون مترمکعب ذخیره سنگ آهن در خراسان شمال است که می توان استان را به پایتخت تولید کاغذ در کشور تبدیل کرد به نحوی که خط تولید ۳۰ هزار تن کاغذ در کارخانه فاروج ایجاد شود که تنها نمونه آن در یزد با بهره برداری ۵ هزار تنی احداث شده است.
رئیس سازمان صمت استان همچنین ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری