بازار سرمایه در حالی فعالیت خود را فردا آغاز می کند که شاخص در کف حمایتی قرار دارد و با عقب نشینی های پی در پی به کانال یک میلیون و دویست هزار واحد ورود کرده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ، بازار سرمایه هفته ای سرنوشت ساز و تاریخی را پشت سر گذاشت. اغلب کارشناسان پیش بینی می کردند که بازار در مهرماه با انتشار گزارش های شرکت ها روند بازگشت خود را از سر گیرد و متعادل شود. با این حال بازار با عقب نشینی های پی در پی روبرو گردید و کف مقاومتی بارها شکسته شد.
بسیاری از کارشناسان معتقدند فردا روند بازگشت بازار سرمایه می تواند آغاز شود چرا که اتفاقات تازه ای در بازار رخ داده و همین اتفاقات احتمال بازگشت بازار را تقویت می کند.
عضو ناظر در شورای عالی بورس اوراق بهادار در خصوص اتفاقات تازه می گوید: در شورای عالی بورس و اوراق بهادار مصوب شد، حقوقی ها بازارگردانی را شروع کنند اما شاهد رفتار غیر منطقی از سوی برخی از حقوقی ها هستیم.
علیزاده در توضیح این مطلب تاکید کرده است:به تازگی چند شرکت حقوقی دارای تخلف نیز به سازمان بورس و اوراق بهادار معرفی شده اند و نهاد ناظر بازار سرمایه اخطاریه برای آنها ارسال کرده است.
وی در خصوص تمهیدات مجلس شورای اسلامی برای حفاظت از حقوق سهامداران حقیقی بیان داشت: در مجلس اقدامات بسیاری برای جلوگیری از تخلفات سهامداران حقوقی صورت گرفته و از سازمان بورس نیز درخواست شده تا نحوه فعالیت سهامداران حقوقی را پس از تصویب الزام بازارگردانی در شورای عالی بورس، به مجلس اعلام کنند. به این ترتیب شرایط برای تغییر مهیاست و فضای بورس تحت تاثیر این رسیدگی می تواند به ثبات نزدیک شود.
شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز چهارشنبه (۷ آبان) به عدد یک میلیون و ۲۸۸ هزار واحد رسید که در مقایسه با پایان هفته گذشته حدود ۹.۵ درصد افت داشت.
شاخص بورس در معاملات هفته ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار