راه های پیشگیری از ابتلا به دیابت حاملگی

دریافت خبر : جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۶
راه های پیشگیری از ابتلا به دیابت حاملگی
در دوران بارداری، سلول ها نسبت به انسولین کمی مقاوم تر شده و این امر سبب افزایش قند خون می شود؛ قند اضافی باعث می شود جنین مواد مغذی بیشتری برای تکامل استفاده کند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز فارس، کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان خرم بید گفت: اگر سلول ها بیش از اندازه مقاوم شوند و گلوکز به آن ها نرسد، سطح قند خون مادر افزایش پیدا می کند و می تواند باعث بروز مشکلاتی در مادر باردار و جنین در حال رشد شود.
لیلا یاری با بیان اینکه نمی توانیم پیش بینی کنیم چه کسی به دیابت بارداری مبتلا می شود، یادآور شد: فردی که پیش از بارداری اضافه وزن دارد، زنانی که یکی از اعضای خانواده آن ها مبتلا به دیابت هستند یا زنانی که سن آن ها بیشتر از ۲۵ سال است، افرادی که در حاملگی پیشین خود سابقه دیابت بارداری داشتند، افرادی که یک نوزاد با وزن بالاتر از اندازه نرمال (۴.۵ کیلو یا سنگین تر) یا یک نوزاد مرده داشته باشند و افرادی که در آزمایش های پیشین خود قند خون غیرطبیعی داشتند، بیشتر از زنان دیگر در معرض دیابت حاملگی هستند.
او، درباره رژیم غذایی و میزان فعالیت بدنی این افراد بیان کرد: رژیم غذایی مناسب، به کنترل قند خون این زنان باردار کمک می کند و به طور کلی مصرف شیرینی و میزان مصرف کربوهیدرات ها از جمله برنج، سیب زمینی، ذرت و نان، باید برای این افراد محدود ...

[ مشاهده متن کامل راه های پیشگیری از ابتلا به دیابت حاملگی واحد مرکزی خبر ]

آخرین اخبار استانها