ایسنا/خراسان شمالی مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: 1.8 درصد از خانوارهای خراسان شمالی مشمول دریافت سبد معیشتی خانوار که دولت برای حمایت از خانواده های آسیب پذیر در زمان شیوع ویروس کرونا ارائه داد، شدند.

نوری در نشست با اصناف خراسان شمالی که در ارتباط با شیوع ویروس کرونا در 20 فروردین در محل استانداری برگزار شد، اظهارکرد: از یک میلیون خانوار موجود در کشور که بسته 200 تا 600 هزار تومانی مشمول آن ها شدند، 16 هزار و 800 خانوار متعلق به خراسان شمالی بوده است.
وی در ارتباط با بیمه بیکاری نیز بیان کرد: در کشور 320 هزار نفر برای دریافت بیمه بیکاری در زمان شیوع ویروس کرونا ثبت نام کرده بودند که از این تعداد سه هزار و 200 نفر اهل خراسان شمالی بوده و تاکنون اطلاعات اولیه دو هزار و 300 نفر تایید شده است.
نوری افزود: متاسفانه در حوزه اصناف تعدادی از کارگران، بیمه نیستند و مشمول قانون تامین اجتماعی نمی شوند، اما هر صنفی که کارگر بیمه شده داشته باشد برای پرداخت بیمه بیکاری مورد پذیرش قرار می گیرد.
وی ادامه داد: علاوه بر آن اعلام شده که حق بیمه اسفند، فروردین و اردیبهشت نیاز به پرداخت نیست و کارفرما می تواند این حق بیمه را تا پایان سال پرداخت کند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار