امسال ۸ میلیون دلار کالا از گمرک چابهار صادر شد

پارسینه پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۷:۵۰
مدیرکل گمرک چابهار گفت: امسال هفت هزار و ۸۸۷ تن کالا شامل کیسه پلاستیک و قیر به ارزش ۸ میلیون و ۳۰۵ هزار دلار از گمرک منطقه آزاد و این شهرستان به کشور پاکستان صادر شده است.

سید مجید مظلومی روز پنجشنبه اظهار داشت: چابهار دارای بازارچه مرزی پیشین، ریمدان و بنادر شهیدبهشتی و کلانتری است که در آن صادرات و واردات کالا انجام می شود.
وی بیان کرد: علاوه بر گمرک چابهار در بازارچه مرزی پیشین نیز از ابتدای سالجاری تاکنون هفت هزار و ۸۵۰ تن کالا (سیمان) به ارزش ۲ میلیون و ۷۰۶ هزار دلار نیز صادر شده است.
مدیرکل گمرک چابهارگفت: همچنین از بازارچه مرزی ریمدان ۹ تن کالا شامل دوغ، شیر و خامه به ارزش ۱۰ هزار دلار به پاکستان صادر شده است.
وی به واردات کالا از مرز های رسمی دریایی و زمینی در منطقه بلوچستان اشاره کرد و افزود: ۲۱۵ هزار تن کالا به ارزش ۲۴۲ میلیون دلار از طریق گمرکات چابهار و منطقه آزاد به سرزمین اصلی وارد شده است.
مظلومی ادامه داد: در سال گذشته نیز ۲۴۳ تن کالا به ارزش ۸۷ میلیون دلار به چابهار وارد شده است.
وی تصریح کرد: واردات کالا بیشتر در زمینه کالا های اساسی نظیر برنج، دام زنده، لاستیک خودرو، شکر بوده و صادرات نیز دوغ، گوجه فرنگی، خیار، خربزه، آب معدنی، پرتقال، سیب، شیر، بسکوئیت، قیر، سیمان، رب گوجه، بستنی، کیسه های پلاستیکی، زغال سنگ بوده است.
مدیرکل گمرک چابهار بیان کرد: گمرک باید به بهترین نحو در صادرات و واردات فعال باشد تا شاهد رونق اقتصادی، اشتغال و توسعه در این منطقه باشیم.
وی افزود: هیچ مشکلی در صادرات و واردات نداریم و به بهترین نحو برای تسریع در امورات و ترخیص کالا ها عمل می کنیم.
مظلومی اظهار داشت: صادرات گمرکات تابعه چابهار نسبت به مشابه سال گذشته افزایش پنج برابری داشته است و امیدواریم در سالجاری رشد خوبی داشته باشیم.
وی گفت: گمرک نقش اساسی در تامین کالا های اساسی، رفاه و امنیت هر ...

سرخط اخبار