با حضور معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده

بهره برداری از سه طرح توانمند سازی زنان در استان اصفهان

لوگوی واحد مرکزی خبر واحد مرکزی خبر . سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۶:۴۴
با حضور معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده سه طرح توانمند سازی استان اصفهان به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز اصفهان ؛ معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده امروز در حاشیه نشست فرمانداران و مدیران کل دستگاه های اجرایی اصفهان ، ویدئو کنفرانسی سه طرح توانمندسازی زنان در شهرستان های اصفهان، شاهین شهر و میمه و فریدن استان اصفهان را افتتاح کرد.
معصومه ابتکار گفت: این طرح ها شامل خانه شبانه روزی کودکان و نوجوانان شهر گز در شاهین شهر و میمه، باغ بانوان بهارستان در شهرستان اصفهان و کارگاه بزرگ جاجیم وگلیم بافی چیچکلمه روستای دهق فریدن است.
باغ بانوان بهارستان با وسعت ۱۳ هزار مترمربع، ۷۰۰ متر طول مسیر پیاده روی به صورت مارپیچ در فضای سبز، ۵۰۰ متر طول مسیر دوچرخه سواری، ۱۵۰ مترمربع وسعت ساختمان مدیریت و ۶۰۰ مترمربع زمین ورزشی دارد و مجهز به فضا های نمایشگاهی زمین بازی کودکان زمین ورزش صبحگاهی، مکان های نشیمن، مکان مطالعه، آب نما، استراحتگاه فضای سبز، فضای آموزشی و مدیریتی، حرکت درمانی و مجموعه کامل اسباب بازی است.
این مجموعه در دریاچه زیتون محیطی بکر و طبیعی در دامنه کوه های کلاه قاضی و در کنار مسیر سلامت با امکان پارک ماشین است و به صورت همزمان توانایی میزبانی ۳۰۰ نفر از بانوان شهر بهارستان را دارد.
خانه شبانه روزی کودکان و نوجوانان شهر گز هم با هدف نگهداری و حمایت از دختران بی سرپرست و بدسرپرست ۱۲ تا ۱۸ سال و با هزار و ۳۲۰ مترمربع زیربنا در چهار طبقه و هر طبقه ۳۳۰ مترمربع راه اندازی شده است.
اکنون هشت دختر نوجوان در آن نگهداری می شوند و این مرکز با یارانه بهزیستی و کمک های خیران و مشارکت های مردمی نقدی و غیرنقدی اداره می شود، از دیگر امکانات پیش بینی شده این مرکز سالن ورزشی، اتاق فکر و اتاق ...

سرخط اخبار