اتکا به اصول اخلاقی و اسلامی؛ ویژگی‌ دکترین دفاعی ایران

لوگوی واحد مرکزی خبر واحد مرکزی خبر . سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ - ساعت ۱۸:۵۸
رئیس جمهور گفت: هدف از تدوین سند جامع علم و فناوری در حوزه دفاعی، استفاده از ظرفیت های موجود در مراکز علمی و فناوری کشور است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، آقای روحانی امروز سه شنبه در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اهمیت تدوین سند جامع علمی، دفاعی و امنیتی در راهبرد کامل نیرو های مسلح و اقتدار نظامی مبتنی بر نیاز دفاعی کشور، هدف اصلی تدوین این سند را استفاده از ظرفیت های موجود در مراکز علمی و فناروی و توان علمی نخبگان در جهت تقویت قدرت دفاعی کشور و همچنین ایجاد ارتباط و همکاری منسجم و نظام مند بین مراکز علمی و دانشگاهی با بخش های نظامی و نیرو های مسلح عنوان کرد.
وی با اشاره به نقش مهم مراکز علمی و غیر نظامی و حتی خصوصی در تامین نیاز نیرو های مسلح در دوران دفاع مقدس، آن را یک تجربه ارزنده خواند و گفت: در دوران پس از دفاع مقدس از جمله شرایط تحریم نیز بخش دفاعی و نظامی کشور خدمات متقابل و تاثیرگذار به بخش غیر نظامی از جمله اقتصاد وصنعت کشور ارائه کرده است.
رئیس جمهور قدرت نظامی و دفاعی مبتنی و متکی بر اصول اسلامی و اخلاق انسانی را از ویژگی ها و تفاوت های اساسی دکترین دفاعی ایران با سایر کشور ها برشمرد و تصریح کرد: در شرایطی که برخی کشور ها و قدرت ها با هدف سلطه بر جهان و توسعه طلبی به مولفه قدرت نظامی و تسلیحاتی نگاه می کنند و با همین انگیزه وارد رقابت های برتری جویی و مسابقه تسلیحاتی با یکدیگر شده اند، جمهوری اسلامی ایران بر مبنای اعتقاد، ایمان و باور های دینی خود، چنین هدفی را مدنظر نداشته و نخواهد داشت.
اقای روحانی با اشاره به فتوا و دیدگاه های مقام معظم رهبری درخصوص قدرت و توان دفاعی گفت: سند جامع علمی، دفاعی و امنیتی باید به گونه ای تدوین شود تا در حرکت نیرو های مسلح در مسیر تقویت قدرت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار