رییس انجمن تحقیقات ایدز و متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری می گوید مهم ترین عوامل در رابطه با ویروس کرونا دوری از اضطراب و وحشت و البته رعایت نکات ساده بهداشتی است.

به گزارش جام جم آنلاین ، در شرایطی که ویروس کرونا در جامعه ایران شیوع پیدا کرده است دغدغه های بسیار زیادی در این رابطه به وجود آمده، دغدغه هایی مثل اینکه چه کنیم تا به کرونا مبتلا نشویم و یا اینکه نوع تغذیه باید چگونه باشد.
در این رابطه دکتر مینو محرز رییس انجمن تحقیقات ایدز و متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری و همچنین عضو فرهنگستان علوم پزشکی ایران به جام جم آنلاین گفت: از نظر بهداشتی، توصیه مکرر ما شستن دست هاست. پیش از اینکه دست ها را به بینی، چشم و دهان بکشیم باید دست ها را به دقت بشوییم. این مسئله از همه مهم تر است.
دکتر محرز عنوان کرد: توصیه دیگر من به مردم این است که تا جایی که می توانند از خانه خارج نشوند مگر اینکه کار ضروری داشته باشند. اکنون باید خوب بدانیم چرا نباید به تجمعات و اماکن عمومی و سایر مکان هایی که جمعیت زیادی در آنجا حضور دارد، برویم.
متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری افزود: رعایت همین مسائل از بروز ویروس کرونا جلوگیری می کند. دست ها را مرتب بشوییم، ماسک بزنیم و از حضور در اماکن عمومی پرهیز کنیم. لزومی ندارد که مرتب از خانه خارج شویم. تا زمانی که اجبار به وجود نیاید از خانه بیرون نرویم. در این شرایط مهم ترین توصیه هایی که می توانم بکنم همین هاست.
رییس انجمن تحقیقات ایدز ایران در رابطه با اینکه موضوع تغذیه در رابطه با کنترل ویروس کرونا چقدر موثر است نیز گفت: از نظر غذایی باید بگویم چیزی که مثل همیشه به عنوان غذا مصرف می کنیم کافی است و نیازی نیست که وعده جدیدی را در نظر بگیریم.
وی بیان داشت: آلمان یکی از کشورهایی است که در رابطه با ویروس کرونا روی گیاه درمانی و یا همان فیتوتراپی تاکید دارد. آلمان در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار