در حوزه تعهدات برجام صبر کردیم، صبر بزرگ، صبر جمیل /تا وقتی همه کاره رأی مردم است، شکست نمی خوریم

انتقاد روحانی از احضار وزیر ارتباطات: دستور من بوده، من را احضار کنید

لوگوی خبر آنلاین خبر آنلاین . چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۰:۳۰
رئیس جمهور با بیان اینکه خدواند همواره گشایش هایی را در مسیر امام(ره) و انقلاب گشود، گفت: باید نسل جوان را به انقلاب آگاه کنیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز(چهارشنبه) در جلسه هیئت دولت اظهار کرد: باید نسل جوان را به انقلاب آگاه کنیم. خداوند این راه را پیش امام گذاشت تا بعد از خروج از نجف و ممانعت کویت از ورود ایشان، دیگر به نجف برنگردد و مستقیم به پاریش برود.
روحانی افزود: امام نه رادیو، نه تلویزیون و نه روزنامه داشت اما همه رادیو و تلویزیون های دنیا را خداوند در اختیار امام گذاشت. این معجزات انقلاب بود. وقتی امام می خواست به تهران بیاید تهدید کرده بودند که هواپیمای امام(ره) را سرنگون می کنند. سفر امام به ایران سفر خطرناکی بود و خداوند همواره گشایش هایی را فراهم کرد.
وی تاکید کرد: عده ای از علمای بزرگ پیغام داده بودند که به امام بگوئید به ایران نیاید و الان زود است و شرایط آماده نیست.
اهم اظهارات او را به نقل از مهر و ایرنا و ایسنا بخوانید: 
* واقعا هر پیروزی که بدست آمد بعد از سختی ها بود. سختی های فراوانی بر مردم، راهبران و رهبران و آنهایی که در زندان و در تبعید و در فشار بودند و فرزندان خود را در راه انقلاب فدا کردند گذشت. اما خداوند در هرکجا که احساس می کنید گشایشی دیگر نیست، گشایشی را به وجود می آورد.
*مردم ایران، مردم ویژه و بلندی از نظر اراده هستند، این ملت با این اراده و روحیه بزرگ، در کنار امام ایستادند و هرچه امام گفت گوش کردند. امام گفت به خیابان آمده و حکومت نظامی را بشکنید و آنها این حرف ها را گوش کردند. امام گفت انقلاب پیروزی خون بر شمشیر و گلوله است، آن گوش کردند و سرانجام، بزرگترین پیروزی تاریخی نصیب مردم شد. 
* روزی امام پیروز شد که آمریکایی ها امید داشتند، کودتا کنند و ...

سرخط اخبار