معرفی خودروهایی آمریکایی که آمریکایی نیستند!

پول و تجارت چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۰

دانشگاه واشنگتن آمریکا با استفاده از داده های در دسترس اقدام به انتشار لیستی از خودروها کرده و در آن درصد ساخت داخلشان را اعلام کرده است. البته تنها قطعات آمریکایی در نظر گرفته نشده اند بلکه هفت فاکتور نیز در این قضیه دخیل بوده اند: حاشیه سود محاسبه شده بر پایه ی محلی که مقر خودروسازان در آن قرار دارد، دستمزد کارگران، محل تحقیق و توسعه خودروها، میزان موجودی انبار بسته به محل شرکت، محل تولید پیشرانه و گیربکس، محل تولید بدنه، شاسی و قطعات الکتریکی.
شاید مقاله ی آمریکایی ترین خودروهای سال ۲۰۱۸ را دیده باشید که جیپ چروکی در آن مقاله به عنوان خودرویی با بیشترین میزان ساخت داخل این کشور انتخاب شد؛ اما چیزی که باعث تعجب افراد زیادی شد قرار گرفتن هوندا اودیسه و ریجلاین در رتبه های دوم و سوم بود. با توجه به وضعیت موجود می توان گفت اکثر خودروسازان به شرکت هایی جهانی تبدیل شده اند و زمین هم گرد است! در ادامه شما را با خودروهایی آمریکایی آشنا می کنیم که خیلی هم آمریکایی نیستند!
بیوک انویژن: ۲ درصد آمریکایی
تنها ۲ درصد بیوک انویژن AWD Premium 2.0 ساخت آمریکاست. این خودرو در چین و توسط جوینت ونچر سایک-جنرال موتورز ساخته شده و دو سال قبل از ورود به آمریکا تولید شده بود. این خودرو همچنین اولین خودروی جنرال موتورز است که در چین ساخته و به آمریکا صادر شده است. البته این کار جنرال موتورز با انتقاد اتحادیه های خودرویی مواجه شده است. مدل پایه ی انویژن ۱۰ درصد آمریکایی است.
بیوک انکور: ۴ درصد آمریکایی
متاسفانه انکور پریمیوم AWD و اسپورت تورینگ نیز در این لیست حضور دارند و تنها ۴ درصد آن ها ساخت آمریکاست. این خودرو ...

سرخط اخبار