دولت چین می گوید با آمریکا بر سر حذف تدریجی تعرفه های اضافی وضع شده بر واردات کالا به توافق رسیده است. بعد از ماه ها تنش و جنگ تجاری میان آمریکا و چین و افزایش تعرفه کالاهای وارداتی دو کشور، وزارت بازرگانی چین روز پنج شنبه ۱۶ آبان اعلام کرد قرار شده تعرفه های اضافه شده در این مدت به صورت تدریجی برداشته شوند.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دولت چین می گوید با آمریکا بر سر حذف تدریجی تعرفه های اضافی وضع شده بر واردات کالا به توافق رسیده است.
بعد از ماه ها تنش و جنگ تجاری میان آمریکا و چین و افزایش تعرفه کالاهای وارداتی دو کشور، وزارت بازرگانی چین روز پنج شنبه ۱۶ آبان اعلام کرد قرار شده تعرفه های اضافه شده در این مدت به صورت تدریجی برداشته شوند.
انتظار می رود که در همین زمینه توافق نامه موقتی میان آمریکا و چین امضا شود، توافقی که بر اساس آن آمریکا اعمال حقوق گمرکی اضافی به ارزش ۱۵۶ میلیارد دلار را که برای واردات کالاهای چینی از تاریخ ۲۴ آذر پیش بینی کرده بود، حذف کند. این کالاها به ویژه شامل گوشی تلفن همراه، لپ تاپ و اسباب بازی می شود.
گائو فنگ، سخنگوی وزارت بازرگانی چین روز پنج شنبه در نشست خبری عادی خود با اعلام این خبر گفت که حذف تعرفه ها یکی از شرایط مهم برای رسیدن به هر گونه توافقی با آمریکا در این زمینه بوده است. این مقام چینی با تأکید بر این که در «مرحله نخست»، هر دو کشور باید به طور همزمان برخی تعرفه های اعمال شده بر کالاهای وارداتی یکدیگر را لغو کنند، گفت: «جنگ تجاری با تعرفه ها آغاز شد و با حذف تعرفه ها هم باید پایان یابد. در مرحله اول، نسبت تعرفه های حذف شده برای هر دو طرف باید یکی باشد، اما در مورد شمار دقیق تعرفه هایی که باید حذف شوند، می توان گفتگو کرد.»
گائو فنگ با یادآوری این که در دو هفته گذشته مذاکره کنندگان اصلی دو کشور گفتگوهای «جدی» و «سازنده ای» برای یافتن راه حل مناسب برای مشکلات مختلف فیمابین داشته اند، اضافه کرد: «ضمن آن که طرفین توافق کردند تعرفه های اضافی طی مراحل مختلف حذف کنند، پیشرفت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار