عضو هیئت مدیره کانون جایگاه داران کشور از کاهش مصرف بنزین سوپر پس از اجرای طرح سهمیه بندی بنزین خبرداد و گفت: اکنون اکثر جایگاه ها فاقد بنزین سوپر است.

- اخبار اقتصادی -
به گزارش خبرگزاری تسنیم ، ابراهیم بعاجی با بیان اینکه توزیع بنزین سوپر در جایگاه ها کم شده است، افزود: با توجه به این که پس از اجرای طرح سهمیه بندی، قیمت بنزین سوپر به 3500 تومان در هر لیتر افزایش یافته و این بنزین بدون سهمیه به مردم عرضه می شود، استقبال از این فرآورده نفتی تاحد قابل توجهی کاهش یافته است.
وی افزود: عرضه بنزین سوپر برای جایگاه داران نیز مقرون به صرفه نیست و اکنون اکثر جایگاه ها فاقد بنزین سوپر است.
بعاجی بابیان اینکه هزینه خرید هر تانکر 30 هزار لیتری بنزین سوپر بیش از 100 میلیون تومان است، گفت: جایگاه داران با توجه به اینکه فروش بنزین سوپر نقدینگی بالایی نیاز دارد چندان علاقه ای به این کار ندارند.
وی با بیان اینکه به ازای فروش هر لیتر بنزین سوپر 100 تومان کارمزد به جایگاه داران پرداخت می شود، گفت: در ازای فروش یک تانکر بنزین سوپر تنها 3 میلیون تومان عاید جایگاه دارمی شود که این رقم با توجه به درگیر بودن نقدینگی جایگاه داران و هزینه های جاری، اصلا مقرون به صرفه نیست.
عضو هیئت مدیره کانون جایگاه داران کشور افزود: باتوجه به پایین آمدن استقبال مردم از بنزین سوپر، فروش یک تانکر بنزین سوپر در جایگاه ها ممکن است تا یک هفته زمان ببرد که ماندن طولانی مدت بنزین در مخازن میزان تبخیر این فرآورده را افزایش می دهد که این مسئله نیز زیان های جایگاه داران را افزایش می دهد.
تعیین سهمیه بنزین برای قایق های صیادی
اولین واکنش وزیر نفت به گران شدن بنزین: خوب اجرا کردیم و دستاوردهای خوبی داشت

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار