معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با تشریح تاثیرگذاری استارت آپ ها در رفع مشکلات اقتصادی کشور از حمایت ها برای نقش آفرینی جوانان در تحول اقتصادی خبر داد.

گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس؛ انقلاب اسلامی ایران در حالی چهل و یکمین سالگرد پیروزی خود را پشت سر می گذارد که با نگاهی به دستاوردهای این انقلاب می توان پیشرفت های علمی و فناوری را به عنوان یکی از بزرگترین دستاوردها مشاهده کرد.
دستاوردهایی که در شرایط جنگ و تحریم و محدودیت های تجهیزاتی و امکاناتی بسیار کسب شده و دلیل آن نیز چیزی جز همت والا و عزم جزم محققان و حمایت مسوولان حوزه علم و فناوری کشورمان نبوده است.
ایران در سال های پس از انقلاب اسلامی در حوزه های علم و فناوری به جایگاه های برتر دنیا در رشته های مختلف علمی مانند نانوفناوری و دانش فضایی دست یافته و در حوزه دارویی نیز در حال حاضر محققان ایرانی ۹۸ درصد داروی موردنیاز مردم کشورمان را خودشان تامین می کنند.
یکی از افرادی که در زمان دانشجویی و چه در زمانی که مسوولیت علمی در کشور دارد، در این پیشرفت ها سهیم بوده سورنا ستاری است.
مسوولی که ثابت کرد می توان از جوانان کشور محققانی ساخت که نه تنها در تحقیق و علم بلکه در تولید محصول هم موفق باشند، ستاری با تکرار جمله «از لای پر قو، فولاد آبدیده به دست نمی آید»، جوانان کشور را به سمت تلاش برای تولید محصول ایرانی سوق داد و حالا به جایی رسیدیم که بسیاری از محصولات محققان ما به کشورهای دیگر صادر می شود.
در آستانه چهل و یکمین جشن فجر انقلاب اسلامی از ستاری که معاون علمی و فناوری رئیس جمهور است درباره چگونگی پیشرفت علمی ایران در این سال ها سوال کردیم.
* آنچه در گفت و گوی ما با ستاری می خوانید:
* پیشرفت های علمی ایران پس از انقلاب اسلامی
* تأکیدات مقام معظم رهبری مهم ترین عامل پیشرفت علمی و فناوری کشور
* باید اکوسیستمی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار