۷ نشانه تحلیل رفتن عضلات بدن

لوگوی باشگاه خبرنگاران باشگاه خبرنگاران . دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۲:۹
تحلیل رفتن عضلات بدن با برخی علائم خفیف شروع می شود که در صورت عدم توجه، با گذشت زمان به آرامی پیشرفت خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار ، تحلیل عضلات بدن یا دیستروفی عضلانی به طور معمول در اثر جهش ژنی ایجاد شده و منجر به آسیب تدریجی و از بین رفتن سلول های عضلانی می شود. این مشکل معمولا با برخی علائم خفیف شروع می شود که در صورت عدم توجه، با گذشت زمان به آرامی پیشرفت خواهد کرد.
۱. درد و سفتی در عضلات
از بین رفتن سلول های عضلانی باعث احساس ضعف در عضلات می شود؛ بنابراین اگر هنگام بلند شدن از روی صندلی، شانه زدن مو یا بلند کردن اشیا با مشکلی روبرو هستید، به احتمال زیاد از دیستروفی عضلانی رنج می برید. همچنین ممکن است متوجه انقباض، کاهش انعطاف پذیری و درد مکرر عضلانی شوید که نشان می دهد مشکلی در عضلات شما وجود دارد.
۲. بزرگ شدن ماهیچه پشت ساق پا
عضلات بزرگ شده ساق پا ممکن است یکی از علائم دیستروفی عضلانی دوشن باشد. این بیماری در سنین پایین در پسران اتفاق افتاده و خیلی سریع پیشرفت می کند. اگر به این نوع تحلیل عضلات مبتلا شوید، در وهله اول عضلات ساق پا تحت تأثیر قرار می گیرند و عضلات اصلی با بافت چربی جایگزین می شوند.
۳. انحنای ستون فقرات
اگر عضلات شما آنقدر قوی نیستند که بتوانند ستون فقرات را صاف نگه دارند، ممکن است از وضعیت بدی که ممکن است منجر به اسکولیوز شود، رنج ببرید. در اثر تحلیل عضلات، ستون فقرات به سمت چپ یا راست منحنی می شود تا اندام های داخلی بدن موقعیت خود را تغییر دهند.
۴. مشکلات تنفسی
در موارد شدید اسکولیوز، ضعف پیشرونده عضلات می تواند روی عضلات قفسه سینه که با روند تنفس ارتباط دارند، تأثیر بگذارد. اگرچه ممکن است تنگی نفس نداشته باشید، اما امکان دارد مشکلاتی را تجربه کنید که نشان دهنده عملکرد تنفسی ضعیف هستند مانند ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار