هفتم اسفند به عنوان روز وکیل در تقویم ثبت شود

برترینها جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰:۲۶
رئیس اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری در دیدار با رئیس جمهور، بخشی از خواسته های جامعه وکالت ازجمله لزوم توجه بیشتر به حقوق شهروندی و همکاری سه جانبه قوه مجریه، قوه قضائیه و کانونهای وکلا در این زمینه را مطرح کرد.

خبرگزاری ایلنا: روز گذشته دیدار صمیمی ریاست جمهوری با وکلا و حقوقدانان برگزار شد. روسای کانون های وکلای دادگستری، هیات رئیسه و بازرسان اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری و جمعی از وکلا و حقوقدانان در نشست صمیمی هم اندیشی و افطار با رئیس جمهور شرکت کردند.
در این نشست که وزیر دادگستری، معاون حقوقی رئیس جمهور، معاون امور مجلس، رئیس دیوان عالی کشور، رئیس دفتر رئیس جمهور و شماری از نمایندگان حقوقدان مجلس و مقامات قضائی نیز حضور داشتند، ابتدا خانم لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور به انگیزه دعوت و برخی اقدامات حقوقی انجام شده نظیر اصلاح تعرفه حق الوکاله در پرونده های دولت و لوایح تهیه شده و منشور حقوق شهروندی و پیش بینی نقش وکلا در نهادهای مرتبط با این لوایح اشاره کردند. سپس تعدادی از وکلا و حقوقدانان به اظهار نظر پرداختند.
از جمع وکلا، مرتضی شهبازی نیا رئیس اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ضمن قدردانی از خانم لعیاجنیدی و احمد شمس بابت هماهنگی این جلسه و گرامی داشت یاد استاد بهمن کشاورز، به همکاری متقابل بخش های حقوقی دولت از جمله معاونت حقوقی، وزارت دادگستری، معاونت پارلمانی و مرکز امور حقوقی بین المللی ریاست جمهوری با اتحادیه و کانونهای وکلا اشاره کرد.
رئیس دانشکده حقوق دانشگاه تربیت مدرس برخی از مطالبات نهاد وکالت در حوزه قوه مجریه نظیر لزوم حمایت جدی تر دولت از استقلال وکیل و کانون های وکلا، لزوم عضویت روسای کانونها در شورای اداری استانها، عضویت وکلا در کمیسیون های تصمیم گیری، دستور مجدد درج روز وکیل در تقویم رسمی، دستور بازنگری در تصمیم هیات مقررات زدایی، لزوم تشکیل کمیته ای با حضور قوه قضائیه، کانونهای وکلا، ...