مردم فرانسه امروز علیه قانون جدیدی مبنی بر ممنوعیت انتشار تصاویر پلیس این کشور در حین مأموریت، دست به تظاهرات زدند.

به گزارشگروه بینالملل خبرگزاری آنا، مردم فرانسه امروز علیه قانون جدیدی مبنی بر ممنوعیت انتشار تصاویر پلیس این کشور در حین مأموریت، دست به تظاهرات زدند.
پارلمان فرانسه روز گذشته (جمعه) قانونی تصویب کرد که انتشار تصاویر پلیس این کشور را در حین انجام مأموریت ممنوع میکند. آنها همچنین بر گسترش تعداد هواپیماهای بدون سرنشین و نظارت بیشتر پلیس از این راه، رأی دادند.
این مسئله موجب شد تا امروز گروهها و اتحادیههای فعال حقوق بشر و روزنامهنگاران در پاریس و سایر شهرهای این کشور تظاهرات برگزار کنند.
به موجب این قانون جدید انتشار هرگونه تصویری از پلیس کشور فرانسه حین انجام ممنوعیت جریمهای تا مبلغ ۴۵ هزار یورو و یا یک سال زندان به همراه خواهد داشت.
منتقدان و فعالانی که دست به تظاهرات زدند معتقدند این قانون گزارش تخلفات پلیس فرانسه را دشوار میکند.
«جرالد دارمانین» وزیر کشور فرانسه، در واکنش به این مسئله ادعا کرد همچنان گزارشگران و روزنامهنگاران مجاز به انتشار تصاویر هستند و این قانون متوجه تصاویری است که با قصد «آسیب و لطمه» و یا «تحریک به خشونت» منتشر شوند.
این درحالی است که او روز چهارشنبه در مصاحبهای گفته بود: «خبرنگاران در صورت تهیه گزارش باید به مقامات فرانسه گزارش دهند تا به سردرگمی در هنگام خشونت پلیس کشیده نشوند.»
این خبر در حالی منتشر میشود که «امانوئل مکرون» رئیسجمهور فرانسه، در مصاحبهای، ترکیه و روسیه را به برانگیختن احساسات ضدفرانسوی متهم کرده است.
مکرون همچنین گفته است: «مسکو و آنکارا میخواهند خشم پسا استعماری علیه فرانسه را در قاره آفریقا برانگیزند.»
ماه گذشته، کاریکاتوری موهن به پیامبر اسلام در یک نشریه فرانسوی منتشر شد که ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار