رئیس مجلس شورای اسلامی پرداختن به مولفه تربیت را از جمله اولویت های کاری قوه مقننه برشمرد و گفت: برای ساماندهی امور آموزش و پرورش باید صدای معلمان شنیده شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خانه ملت، آقای قالیباف عصر چهارشنبه در جلسه هم اندیشی با صاحبنظران و اعضای تشکل های فرهنگیان، مسیر وزارت آموزش و پرورش را سازنده و تحول آفرین خواند و تصریح کرد: معلمان تنها عنصر هدایت گر و تربیت کننده به حساب می آیند و بقیه امور در عرصه آموزش و پرورش ذیل مولفه معلم تعریف می شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بر این اساس هر تصمیم و حرفی که محوریت کار در آموزش و پرورش باشد باید متناسب با معلم تعریف شود وگرنه دیر یا زود دچار مشکل خواهد شد.
وی افزود: شهید میثمی در جبهه های جنگ عنوان می کرد انسان ها (رزمندگان) تنها عنصر در جنگ محسوب می شوند و بر این اساس رمز موفقیت دفاع مقدس بر محور باور انسان ها بود.
آقای قالیباف گفت: بر این اساس معلمان در آموزش و پرورش اساس همه امور محسوب می شوند و مسئولان باید در هر مقطع زمانی برای تصمیم گیری، صدای معلمان خصوصاً نیرو های جوان متعهد انقلابی را بشنوند، درک کنند و بعد تصمیم بگیرند.
رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ساختار آموزش و پرورش مهم است و هیچ نهادی به بزرگی این مجموعه از حیث جغرافیایی و نیروی انسانی مشاهده نمی شود؛ در این بین باید اذعان کرد نهاد خانواده و نهاد آموزش و پرورش نیز مکمل یکدیگر هستند.
وی تصریح کرد: بعد انسانی مورد توجه در آموزش و پرورش بر پایه تفکر، تجربه، تعقل و مهارت است و وقتی صحبت از این مولفه ها می شود باید به محوریت مسجد، محله، مدرسه و منزل توجه شود؛ به عبارتی باید رابطه بین عناصر انسانی و مکانی آموزش و پرورش توجه جدی شود.
اقای قالیباف بیان کرد: به نظر می رسد طی ۱۷ سال گذشته وضعیت آموزش و پرورش با شهرداری ها تفاوتی نکرده و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار