نمایندگان مجلس منابع درآمد پایدار شهرداری ها و دهیاری ها از محل عوارض دریافتی از دستگاه های مختلف را تعیین کردند.
به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، نمایندگان در جلسه علنی عصر امروز (یکشنبه، ۱۷ آذر ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی ماده (۶) لایحه دو فوریتی درآمد پایدار و هزینه شهرداری ها و دهیاری ها با ۱۴۹ رأی موافق، ۸ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع از مجموع ۲۰۱ نماینده حاضر در جلسه با این لایحه موافقت کردند.
بر اساس ماده ۶ این لایحه عوارضی به شرح ذیل دریافت و حسب مورد به حساب شهرداری و دهیاری واریز می گردد:
١- نیروی انتظامی موظف است نسبت به دریافت ده درصد( ۱۰%) از تعرفه صدور و تمدید گذرنامه و گواهینامه رانندگی، به عنوان عوارض، اقدام و به حساب شهرداری محل واریز کند.
۲- اشخاصی که مبادرت به حمل و نقل برون شهری مسافر و فروش بلیط در داخل کشور با وسایل نقلیه هوایی، زمینی (به استثنای ریلی) و دریایی می کنند، مکلفند ۵ درصد بهای بلیط را با درج در بلیط و یا قرارداد (صورت - حساب)، حسب مورد، به عنوان عوارضی شهرداری از مسافران أخذ و هر ماه حداکثر تا پانزدهم ماه بعد به حساب شهرداری مبدأ سفر واریز نمایند.
٣- تمامی خودروهای سبک و سنگین و موتور سیکلت ها مشمول عوارض سالانه، اعم از تولید داخلی یا وارداتی، حسب مورد معادل سه در هزار قیمت فروش کارخانه (داخلی) و یا سه در هزار مجموع ارزش گمرکی و حقوق ورودی هستند. مالکان وسایط نقلیه مکلفند عوارض سالانه هر سال را تا پایان همان سال پرداخت کنند.
تبصره ۱- عوارض موضوع این ماده در مورد خودروهای با عمر بیش از ۲۰ سال (به استثنای خودروهای گازسوز) به ازای سپری شدن هر سال (تا مدت ۱۰ سال) به میزان سالانه ده درصد ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار