اراده ای برای شکستن قیمت مسکن دارید بسم الله!

ایسنا چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲:۳۳
یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه ۲۰ تا ۳۰ درصد برج های گران قیمت شمال تهران خالی از سکنه است گفت: راهکارهایی که برای از بین بردن حباب مسکن و کاهش قیمتها در پیش گرفته شده نتیجه نداشته و دستهایی در کار است که نمی گذارد بازار مسکن به آرامش برسد.

حمید نجف در گفت وگو با ایسنا، درباره راهکارهای خانه دار شدن کارگران گفت: برای خانه دار شدن کارگران طرح های بسیاری پیشنهاد شده است که مسکن استیجاری، مسکن اجتماعی، اجاره به شرط تملیک و مسکن امید از جمله این طرح ها است ولی امروز کسی از این طرح ها خبر ندارد و مشخص نیست در چه مرحله ای است؟یک روز پروژه ای به اسم یکی از این طرح ها افتتاح و رونمایی می شود بدون آنکه بدانیم تا پایان دولت به نتیجه می رسد یا نه و اگر طول کشید دولت آینده نظیر انچه که درباره مسکن مهر رخ داد، رغبتی به تکمیل و اتمام پروژه ها نشان بدهد یا نه؟
وی به افزایش بی سابقه قیمت مسکن در سالهای اخیر اشاره کرد و گفت: در شرایطی که بازار مسکن راکد است و کارگران توانایی پرداخت اقساط سنیگن وام مسکن یا خرید خانه هایی با قیمتهای عجیب و غیر واقعی را ندارند چطور می شود که قیمت مسکن به یکباره بالا می رود؟ درست است که قیمت مسکن تحت تاثیر نوسان بازار ارز و طلا متلاطم شد ولی سیاستهای اقتصادی به ویژه در حوزه مسکن نیز بی تاثیر نبوده است.
پدیده گورخوابی نشانگر افزایش شکاف طبقاتی
این کارشناس اقتصادی گفت: گسترش پدیده تلخ گورخوابی و کانکس خوابی نشان می دهد که سیاستهای مبتنی بر کاهش شکاف طبقاتی نه تنها نتیجه نداده بلکه فاصله ها را بیشتر کرده و به زیان طبقات محروم و کم درآمد تمام شده است.
نجف تاکید کرد: زمانی که تقاضا بر عرضه پیشی بگیرد و بازار مسکن از تحولات اقتصادی به ویژه نوسان نرخ ارز تاثیر پذیرد طبیعی است که باید هرچه سریع تر جلوی افزایش قیمتها را گرفت و راهکار مناسبی برای آن اندیشید ولی گذاشتیم مسکن بر آشفته بازار قیمتها سوار شود تا کارگران حداقل بگیر و اقشار آسیب پذیر در پیدا ...

سرخط اخبار