به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، اکبر بهنام جو در نشست با مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی ایران اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۴/۵ میلیون تن محصولات کشاورزی در شمال استان تولید می شود و در سال های آتی یک میلیون تن به این میزان افزوده می شود که نیازمند زیرساخت های لازم برای مرسوله های باری در فرودگاه است.
وی با بیان اینکه تحولات بسیار زیاد اقتصادی در شمال استان نیازمند فرودگاه استاندارد است گفت: هرگونه ریل گذاری و ایجاد زیرساخت های اساسی از جمله توسعه و ساخت جایگاه سوخت پروازها توجیه اقتصادی دارد.
استاندار اردبیل پتانسیل فروگاه پارس آباد را بسیار بالا ارزیابی کرد و گفت: این فرودگاه می تواند به عنوان فرودگاه آلترناتیو انتخاب شود که باز برای متحول شدن منطقه تاثیر مستقیم دارد.
وی با بیان اینکه تفاهم نامه ای بین شرکت فراورده های نفتی با استانداری اردبیل منعقد می شود گفت: ایجاد جایگاه سوخت رسانی فرودگاه پارس آباد مغان بیش از ۸۰میلیارد ریال اعتبار لازم دارد و با همکاری طرفین پیگیری و ایجاد می شود.
بهنام جو در بخش دیگر سخنان خود افزود: سازمان همیاری شهرداری های استان اردبیل با هزینه کمتر برای مطالعات مسیر راه اهن اردبیل- پارس آباد اقدام کرده است و با کمترین هزینه مشکلات استان را حل می کند.
استاندار اردبیل گفت: سازمان همیاری شهرداری های استان حیاط خلوت استانداری نیست بلکه با توجه به استقلالی که دارد با تامین حقوق کارکنان خود پروژه های خوبی را جهت حل مشکلات شروع کرده است.
در ادامه وکیل زاده، مدیر عامل شرکت فراورده های نفتی کشور نیز ضمن اعلام همکاری با استانداری اردبیل در ساخت جایگاه سوخت رسانی فرودگاه پارس آباد گفت: شرکت ...

سرخط اخبار