آیت الله جوادی آملی گفتند: وجود مبارک امام هشتم(ع) که به لقب پر افتخار رضا ملقب است به این معناست که هر انسانی در هر شرایطی بخواهد به چیزی راضی بشود به وساطت فیض رضاست.

به گزارش « شیعه نیوز »، آیت الله جوادی آملی گفتند: وجود مبارک امام هشتم(ع) که به لقب پر افتخار رضا ملقب است به این معناست که هر انسانی در هر شرایطی بخواهد به چیزی راضی بشود به وساطت فیض رضاست.
مرجع تقلید شیعیان به مناسبت ولادت امام رضا(ع) در سخنانی بیان داشتند: وجود مبارک امام رضا(ع) به عنوان عالم آل محمد(ص) معروف شده است. سخنی از رسول گرامی(ص) رسیده که همان سخن در نهج البلاغه نیز از امیرالمومنین(ع) به زبانی دیگر بیان شده است و آن این است که «لایقاس بهم احد»؛ یعنی هیچ کسی را نمی توان با اهل بیت (علیهم السلام) مقایسه کرد. این «احد» اختصاصی به انسانها ندارد، فرشته ها را هم در برمی گیرد؛ یعنی نه تنها در جوامع بشری هیچ کس را نمی شود با ائمه(علیهم السلام) سنجید بلکه هیچ فرشته ای را هم نمی شود با ائمه(علیهم السلام) سنجید برای اینکه اهل بیت خلیفه الله اند و انسان کاملند و خلیفه الله و انسان کامل معلم ملائکه است و هیچ شاگردی را هم با معلم نمی شود سنجید و چون هیچ کسی را نمی شود با اهل بیت عصمت و طهارت سنجید لذا اگر در بین ایشان وجود مبارک امام رضا(علیه السلام) به عنوان عالم اهل بیت ملقب شده است یعنی علوم اهل بیت به وسیله این حضرت ظهور می کند و منتشر می شود.
ایشان با اشاره به آثار و برکات معنوی و علمی حضور امام هشتم(ع) در ایران اذعان داشتند: ورود معارف به ایران و بخش وسیعی از دنیای اسلام، به برکت امام رضا(سلام الله علیه) است و با آمدن ایشان به ایران نه تنها در حوزه های ایران بلکه در جهان اسلام تحول فکری پدید آمد.
آیت الله جوادی آملی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص ویژگی شامخ امامت و ولایت از منظر امام رضا(ع) بیان داشتند: وقتی ...

سرخط اخبار