رهایی نجفی از قصاص؛ خانواده میترا استاد شهردار سابق تهران را بخشودند

پانا چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۹:۱۵

تهران (پانا) - برادر میترا استاد، همسر محمدعلی نجفی بامداد امروز با انتشار پیامی در اینستاگرام از بخشودگی محمدعلی نجفی، قاتل خواهرش خبر داد.
مسعود استاد در صفحه خود در اینستاگرام با ذکر آیه «الَّذِینَ یُنْفِقُونَ فِی السَّرَّاءِ وَالضَّرَّاءِ وَالْکَاظِمِینَ الْغَیْظَ وَالْعَافِینَ عَنِ النَّاسِ وَاللَّهُ یُحِبُّ الْمُحْسِنِینَ» از قرآن مجید، آورده است: از خون عزیزمان گذشتیم و خرسندیم که هیچ معامله ای با خون آن بزرگوار نکردیم.
مسعود استاد در بخش دیگری از پیام خود آورده است: به واسطه پادرمیانی بزرگان کرمانشاه و کشور، وکلای عزیزمان آقای مسعود افرازه و محمود حاجیلویی، پدرم، مادرم و مهیارمان، محمدعلی نجفی را بخشیدیم و خرسندیم که معامله ای با خون آن بزرگوار نکردیم. امیدوارم محمدعلی نجفی در این چند صباح باقی مانده، به دور از سیاست، به تزکیه نفس بپردازد. اجر همه خیرخواهان و هدایت همه بدخواهان به راه راست را از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم.
وی در این پیام همچنین نوشته است: اما در مورد خودم که روزی سردار گمنام و روزی سردار سپاه نام گرفتم، می گویم که الان نه شغلی دارم و نه رسمی که از کسی گرفته باشم. فقط فرزند روستازاده ای به نام کاکابرار از دیار کرمانشاهانم. از کودکی از پدر و مادرم مهرورزی آموختم و تا درجه دکترای تخصصی هواوفضا در معتبرترین دانشگاه های کشور بدون رانت تحصیل کردم. در بهمن ۱۳۹۳ خانه هواوفضای ایران را در شهرداری تهران تاسیس کردم و الان نیز فقط مدرس دانشگاه هستم.
میترا استاد، همسر دوم شهردار سابق تهران، صبح روز سه شنبه، ۷ خرداد، با شلیک گلوله به قتل رسید. عصر همان روز نجفی به قتل همسرش اعتراف و انگیزه خود را ...

سرخط اخبار