مدارس کانکسی آستارا جمع آوری می شوند

شبستان پنج شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۸
دقیق با بیان اینکه در بندر آستارا سه مدرسه کانکسی وجود دارد، گفت: این مدارس کانکسی جمع آوری و با اعتبارات ملی به جای آن ساختمان آموزشی احداث می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بندر آستارا، « علی دقیق» امروز(پنجشنبه، ۵ اردیبهشت) در دیدار با فرماندار این شهرستان،اظهارکرد: تکمیل پروژه های نیمه تمام در اولویت برنامه های سازمان نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس کشور است.
مدیرکل نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس گیلان به کد دار بودن دبستان ۹ کلاسی فردوسی سیبلی، ۶ کلاسه دهخدا و سالن ورزشی لطف الهی اشاره کرد و افزود: نوسازی دبستان دهخدا ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی تصریح کرد: پروژه نوسازی دبستان هخدا تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد.
دقیق گفت: پروژه نوسازی مدرسه فردوسی سیبلی برای سال تحصیلی ۹۹- ۹۸ برنامه ریزی شده است .
وی با بیان اینکه در بندر آستارا سه مدرسه کانکسی وجود دارد ،اظهارکرد: این مدارس کانکسی جمع آوری و با اعتبارات ملی به جای آن ساختمان آموزشی ساخته می شود.
مدیرکل نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس گیلان با اشاره به اینکه کارگاه هنرستان حاجی عباسی بندر آستارا نیاز به مقاوم سازی دارد،افزود: مقاوم سازی این کارگاه نیاز به تامین اعتبارات ملی دارد.
وی تصریح کرد: استانداردسازی سیستم گرمایشی دبیرستان شبانه روزی شهید بهشتی آستارا به ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز دارد.
دقیق با بیان اینکه برای تخریب و بازسازی مدارس گیلان ۱۸ میلیارد تومان اعتبار درنظرگرفته شده بود، گفت: بخشی از این اعتبار برای بهره برداری و تکمیل طرح های نوسازی و مقاوم سازی مدرسه ۱۲ کلاسه فاطمیه و مدرسه ۶ کلاسه شهید مسعودپی هزینه شد.
* نیاز ۱۵ واحد آموزشی در آستارا به نوسازی
« حسن رستم زاد» نیز در این دیدار،اظهارکرد: ۱۵ واحد آموزشی در بندر آستارا نیاز به نوسازی و مقاوم سازی دارند.
...