شگفت انگیزترین و بلندترین آسانسور های روی کره زمین

تابناک جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵
در ادامه با برترین ها همراه باشید تا نگاهی به بعضی از زیبا ترین، شگفت انگیزترین و بلندترین آسانسور های روی کره زمین بیاندازیم. تابناک فارس به نقل از برترین ها: در سال های اخیر علم مهندسی پیشرفت قابل توجهی داشته است و برای اثبات این ادعا کافی است به بناها، ساختمان ها و دیگر سازه های عظیم و مرتفعی که به دست انسان ساخته شده توجه کنید. یکی از بزرگ ترین دلایل برای ساخت این ساختمان ها این است که انسان بتواند به فاصله ای دور و ارتفاعی زیاد از سطح زمین برسد که بدون وجود آسانسور این کار غیر ممکن به نظر می رسد.

تابناک فارس به نقل از برترین ها: در سال های اخیر علم مهندسی پیشرفت قابل توجهی داشته است و برای اثبات این ادعا کافی است به بناها، ساختمان ها و دیگر سازه های عظیم و مرتفعی که به دست انسان ساخته شده توجه کنید. یکی از بزرگ ترین دلایل برای ساخت این ساختمان ها این است که انسان بتواند به فاصله ای دور و ارتفاعی زیاد از سطح زمین برسد که بدون وجود آسانسور این کار غیر ممکن به نظر می رسد.
در ادامه با برترین ها همراه باشید تا نگاهی به بعضی از زیباترین، شگفت انگیزترین و بلندترین آسانسور های روی کره زمین بیندازیم.
همه این آسانسور ها شاید بلندترین ها در دنیا نباشند، اما نباید تنها به عنوان یک سازه ی دست بشر به آن ها نگاه کرد. همچنین برخی از آن ها داری خیره کننده ترین منظره ها و سریع ترین آسانسور ها هستند و بعضی نیز در دل طبیعت ساخته شده اند که آن ها را به شناخته شده ترین آسانسور ها در دنیا تبدیل کرده است.
۱۰. آسانسور «سانتا جاستا»
سانتا جاستا، بنای یادبود ملی پرتغال، در لیسبون، دارای آسانسوری رو به شهر با ارتفاع ۴۵ متر است. این عمارت که حدود یک قرن پیش بنا شده، در گذشته به وسیله ی بخار به حرکت در می آمده، اما حالا با برق کار می کند. با این حال، این آسانسور هنوز هم بر پایه های اصلی فلزی خود استوار است که آن را در فهرست آسانسور های بلند و برجسته دنیا قرار می دهد.
۹. گوی اریکسون
گوی اریکسون یکی از بلند ترین ساختمان های کره ای شکل در دنیاست که در شهر استکهلم سوئد به ارتفاع ۸۵ متر و قطر ۱۱۵ متر ساخته شده است. این ساختمان کروی آسانسوری شیشه ای در سطح خارجی خود دارد که باعث می شود مهمان ها در طول ۲۰ دقیقه بالا رفتن از قسمت راست ...

سرخط اخبار