وزیر ارتباطات گفت: گران فروشی اپراتور ها در افزایش تعرفه بسته های اینترنت تخلف محض بوده و وزارت ارتباطات با آن برخورد خواهد کرد.

به گزارش « شیعه نیوز »، محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه کمیسیون های مجلس شورای اسلامی با حضور در جمع خبرنگاران و در پاسخ به باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره گرانی بسته های اینترنت اپراتور همراه اول و ایرانسل و حذف بسته های بلند مدت اظهار کرد: اقدام اخیر دو اپراتور مسئول مصداق بارز گران فروشی بوده و سازمان تنظیم مقررات اختیاراتی در ارتباط با این مسئله دارد که می توانند این اپراتور ها را به میزان ۲ میلیارد تومان جریمه کند.
او افزود:، اما ظاهراً این اختیارات کفایت نکرد و ما طرحی را به دولت ارائه کردیم تا اختیارات این سازمان افزایش پیدا کند و مشکلی که اخیراً در خصوص اپراتور ها ایجاد شد به دلیل خلأ ابزار مناسب بود و این اپراتور ها گران فروشی را ادامه دادند.
آذری جهرمی بیان کرد: از دید ما گران فروشی اپراتور ها هیچ توجیهی ندارد و منطقی پشت آن نیست، سازمان تنظیم مقررات پرونده گران فروشی و شکایت از اپراتور ها را به سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان برد و روز گذشته این سازمان اصل گران فروشی اپراتور ها را تأیید کرد و به تعزیرات فرستاد.
وزیر ارتباطات گفت: دادگاه تعزیرات برگزار شده و آخرین دفاعیات اظهار شده و حکم آن اعلام خواهد شد. ما در این هفته ابزار ها و اختیار ات لازم را از دولت اخذ خواهیم کرد و بدیهی است که باید مبالغ اضافه به مردم بازگردد و با اپراتور ها به دلیل این گران فروشی برخورد خواهد شد.
او ادامه داد: ما به گران فروشی اپراتور ها واقف هستیم، اما در فضای احساسی با آن برخورد نمی کنیم در حالی که می توانیم محدودیت هایی را برای آنها اعمال کنیم، اما این امر باعث کاهش کیفیت خدمات برای ...

سرخط اخبار