در پی شیوع ویروس کرونا و افزایش تقاضای مردم برای خرید ملزومات مقابله با این مهمان ناخوانده، در چند روز گذشته ماسک و مواد ضدعفونی کننده در داروخانه های شهرری نایاب شده است.

خبرگزاری فارس از شهرری: پس از انتشار شیوع ویروس کرونا و ورود آن به ایران، تقاضای مردم برای خرید ماسک، الکل و مواد ضدعفونی کننده افزایش پیدا کرد که به دنبال آن شاهد افزایش قیمت سپس کمبود این اقلام بهداشتی در داروخانه ها بودیم. 
در روزهای گذشته پشت شیشه درب های ورودی بیشتر داروخانه ها در شهرری این جمله را می بینیم که نوشته شده «ماسک و الکل نداریم».
هیاهوی مردم برای خرید ماسک و محلول ضد عفونی کننده نیز نشان از نایاب شدن این محصولات بهداشتی در داروخانه های سطح شهر است، از این رو سری به داروخانه ها زدیم و در این رابطه با شهروندان گفت وگو کردیم.
از اولین داروخانه که درباره ماسک و ژل ضدعفونی کننده سوأل کردیم گفت نداریم دو روز است تمام شده و فقط دستکش یکبار مصرف داریم.
سراغ داروخانه بعدی می رویم که می بینیم روی شیشه نوشته ماسک و الکل نداریم سوأل نکنید.
دقایقی که مقابل داروخانه ایستادیم شاهد مردمی بودیم که برای تهیه ماسک و مواد ضدعفونی کننده به داروخانه ها مراجعه کرده و با دست خالی برمی گشتند. با تعدادی از این شهروندان که صحبت می کنیم می گویند برای تهیه ماسک به همه داروخانه ها رفته اند ولی همه جا نایاب شده است. 
خانمی که ماسک به صورت دارد از داروخانه بیرون می آید و با اشاره به اینکه سه روز پیش ماسک خریده است می گوید: امروز برای تهیه ژل ضدعفونی کننده آمدم که هر داروخانه ای می روم تمام شده است.
مرد میانسالی که برای تهیه ماسک وارد داروخانه شده بود موقع خارج شدن می گوید چرا با متخلفان و محتکران برخورد نمی شود، چرا مسؤولان رسیدگی نمی کنند، چرا کسی به فکر مردم نیست.
در ادامه سراغ داروخانه های بعدی می رویم، وارد داروخانه ای در مرکز ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار