اسماعیل کیومرثی گفت: توجه به کشتی پایه و حفظ جایگاه و حرمت پیشکسوتان در اولویت کاری هیأت کشتی استان آذربایجان غربی قرار دارد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، اسماعیل کیومرثی، رئیس هیأت کشتی استان آذربایجان غربی در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون کشتی با بیان این مطلب اظهار داشت: هم اکنون کشتی در استان ما با افت مواجه شده که از دلایل آن می توان به عدم تبلیغات مناسب، محرومیت استان و نداشتن امکانات سخت افزاری اشاره کرد.
وی ادامه داد: در منطقه ای زندگی می کنیم که نوجوانان و جوانان آن به لحاظ ژنتیکی، توانایی فیزیکی و جنگندگی در شرایط خوبی هستند و فقط باید با انجام تمرینات منظم و استفاده از دانش فنی بالا، نسبت آماده سازی آن ها اقدام کنیم.
کیومرثی تصریح کرد: یکی از اهداف ما برگزاری اردوهای بسترسازی و استفاده از مربیان توانمند و با دانش فنی بالا است که از فدراسیون کشتی درخواست می کنیم که ما را در این راه یاری کند و آمادگی برگزاری اردوهای تیم های ملی را در رده های سنی پایه داریم.
رئیس هیأت کشتی آذربایجان غربی با اشاره به جایگاه ویژه پیشکسوتان گفت: حفظ حرمت و رسیدگی به پیشکسوتان از وظایف اصلی ما است و در همین راستا هفته گذشته جلسه ای را با حضور این پیشکسوتان در هتل پارک ارومیه برگزار کردیم و به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس با دعوت از خانواده معظم شهدای کشتی گیر استان، ضمن تجلیل از این عزیزان کار خود را با دعای خیر آن ها شروع کردیم.
دکترای تربیت بدنی و عضو هیأت علیم دانشگاه صنعتی ارومیه در مورد برنامه هایش برای توسعه کشتی استان اظهار داشت: در حال حاضر بعنوان مشاور آقای حضرت پور شهردار ارومیه فعالیت می کنم و با تعاملی که با شهرداری ارومیه و سایر شهرهای استان برقرار کردیم به دنبال استفاده از امکانات آن ها هستیم.
وی ادامه داد: البته دوستانی هم هستند که ...

سرخط اخبار