آیت الله خامنه ای پس از مشاهده کدام متن، می خواست به سجده بیافتد؟/ بزرگ ترین «ریاضت» امام

دریافت خبر : شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۵:۳۷
آیت الله خامنه ای پس از مشاهده کدام متن، می خواست به سجده بیافتد؟/ بزرگ ترین «ریاضت» امام
امام، استادی جدی بود با لباسی مرتب و فوق العاده تمیز، سر به زیر وارد جلسه درس می شد، به هیچ یک از طلاب نگاه نمی کرد، درس خود را با جدیّت می داد، به پرسش ها و بحث های طلاب با دقت و توجه تمام پاسخ می گفت، و بدون آنکه توجهی به ایجاد ارتباط با طلاب داشته باشد، به همان شکل بیرون می رفت.

به گزارش حوزه امام و رهبری خبرگزاری فارس، کتاب «خون دلی که لعل شد» که روای خاطرات حضرت آیت الله خامنه ای از زندان ها و تبعید دوران مبارزات انقلاب اسلامی است، توسط «محمّدعلی آذرشب» گردآوری و «محمّدحسین باتمان غلیچ» ترجمه شده و مؤسسه حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای آن را روانه بازار نشر کرده است.
خبرگزاری فارس قسمت پنجم این کتاب که به آشنایی حضرت آیت الله خامنه ای با امام خمینی(ره) مربوط است را منتشر می کند.
حاج آقا روح الله!
وقتی در مشهد بودم، نام امام خمینی را شنیدم. ایشان آن زمان به «حاج آقا روح الله» معروف بودند و شهرت ایشان در میان طلاب، به خاطر جدیّت در تدریس بود. هر طلبه جوانی که در درس جدیت و کوشایی داشت، مشتاق شرکت در دروس ایشان در حوزه قم بود.
پس از آنکه در سال ۱۳۳۷ به قم رفتم، در دروس اصول فقه امام شرکت کردم و این درس ها را طی شش سالی که در قم بودم، ادامه دادم. در دروس فقه امام هم شرکت کردم، ولی در همه سال ها نه؛ چون به حلقه درس حاج آقا مرتضی حائری پیوستم؛ و این امر نه به علت ترجیح جلسات درس آقای حائری، بلکه به سبب شلوغ نبودن آن بود. طلاب جلسات درس حاج آقا مرتضی تعدادشان کم بود؛ زیرا با آنکه ایشان از نظر علم و فضل معروف بود، اما روش تدریس وی جذبشان نمی کرد. همان تعداد اندک همدرس های من در حلقه درس ایشان نیز آن درس را ترک کردند و من به تنهایی ماندم او با ایشان درس را ادامه دادم. به جز این درس، در مرحله «درس خارج» درس دیگری نبود که تنها یک طلبه در آن شرکت داشته باشد.
تا پیش از حرکت امام خمینی در سال ۱۳۴۱، هیچ گونه نشانه ای از انقلابی بودن در ایشان مشاهده نمی شد. ایشان استادی جدی بود با لباسی ...

[ مشاهده متن کامل آیت الله خامنه ای پس از مشاهده کدام متن، می خواست به سجده بیافتد؟/ بزرگ ترین «ریاضت» امام فارس نیوز ]