دیدار ظریف با رئیس جمهور ترکیه

شبکه خبر چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۷
وزیر امور خارجه کشورمان با رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در آنکارا دیدار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، وزیر خارجه که به ترکیه سفر کرده با رئیس جمهور و رئیس مجلس ملی ترکیه در آنکارا دیدار و گفتگو کرد.
ظریف: موضع گیری معقول ترکیه در برابر تحریم های آمریکا
وزیر امور خارجه کشورمان در کنفرانس خبری مشترک با همتای ترکیه ای خود از موضع گیری معقول و قانونی ترکیه در برابر تحریم های آمریکا علیه ایران و اقدام واشنگتن ضد سپاه پاسداران تشکر کرد.
چاووش اوغلو: سپاه سازمانی تروریستی نیست
مولود چاووش اغلو وزیر خارجه ترکیه در این کنفرانس خبری گفت: ما بر مخالفت مان با تحریمهای تحمیلی بر ایران که به ملت ایران آسیب می زند تأکید کردیم. سپاه پاسداران ایران سازمانی تروریستی نیست و امیدواریم آمریکا از تصمیم خود در این باره صرف نظر کند. مخالف تحریم های آمریکا علیه ایران هستیم و آمریکا باید به این تحریم ها پایان دهد. به گفتگو با واشنگتن درباره لزوم توقف تحریم های اعمالی علیه ایران ادامه خواهیم داد.
وی افزود: وزیر خارجه ترکیه همچنین گفت: آنکارا در صدد است میزان مبادلات تجاری با ایران را به 30 میلیارد دلار در سال افزایش دهد. ما از روند مذاکرات آستانه برای حل وفصل بحران در سوریه حمایت و به همراه ایران در این چارچوب تلاش خواهیم کرد. ما برای بازگشت امنیت و ثبات به سوریه تلاش می کنیم. خارج شدن آمریکا از توافق هسته ای، کار نادرستی بوده است.
چاووش اوغلو: ترکیه همواره با تحریم های آمریکا علیه ایران مخالفت کرده است
وزیر خارجه ترکیه افزود: ما درباره پایان دادن به حضور شبکه های تروریستی که امنیت و ثبات سراسر منطقه را تهدید می کنند صحبت کردیم. ما تأکید کردیم با تحریمهای تحمیلی به ایران کاملا مخالفیم و همواره این را ...