حسین شیخ الاسلام: وابستگی شدید فیس بوک و توئیتر به سیاست های آمریکا، آنها را محدودتر می کند/ بی اعتمادی مردم به این شبکه های اجتماعی رو به افزایش است

سیتنا شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰:۲۶
شبکه های اجتماعی همچون توئیتر و فیس بوک در عین سر دادن شعار آزادی بیان، روز به روز محدودتر می شوند و این سوال را در ذهن مخاطب آگاه ایجاد می کنند که آیا واقعا چنین آزادی وجود دارد؟

به گزارش سیتنا، شبکه ی اجتماعی توئیتر چندی پیش گروهی از حساب های کاربری مستقل بست، البته فیس بوک هم پیش از توئیتر تعدادی از حساب های کاربری مستقل را از دسترس خارج کرده بود.
شایان ذکر است؛ جک دورسی، بنیانگذار و مدیرعامل توئیتر نیز چندی پیش در حساب شخصی خود نوشت که این شرکت تصمیم دارد تمامی تبلیغ های سیاسی در سراسر جهان را در این شبکه اجتماعی متوقف نماید.
تمامی این اتفاقات در فاصله زمانی کوتاه تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، شک و شبهه هایی را در استقلال این شبکه های اجتماعی در ذهن مخاطب ایجاد می کند.
به گزارش سیتنا، حسین شیخ الاسلام، مشاور پیشین وزیر امور خارجه در بخشی از گفت وگوی با خبرگزاری روسی اسپوتنیک، دلیل این محدودیت ها را سیاست آمریکایی می خواند و می گوید: این مساله پیش از هر چیز گویای آن است که غرب و در رأس آن ایالات متحده آمریکا در ارتباط با آزادی بیان و حقوق بشر یک دروغگوی بزرگ است. آنها از رفتارها و شیوه های مختلف برای ظلم به بشر استفاده می کنند. 
شیخ الاسلام در خصوص وابستگی این شبکه های اجتماعی در مدت زمان کوتاه تا انتخابات آمریکا، توضیح می دهد: این دلیلی است بر این مدعا که دموکراسی در آمریکا، دموکراسی پول و سرمایه داری است و نه دموکراسی مردمی. در آمریکا هرکس که پول و قدرت بیشتری دارد، برنده تر است؛ نه اینکه مردم بتوانند اراده شان را در انتخابات به نتیجه برسانند.
وی ادامه داد: آنها برای به دست آوردن رضایت اسرائیلی ها در آمریکا چنین اقدامات خلاف و غیرقانونی را مرتکب می شوند. ترامپ به هر جنایتی دست می زند که یکبار دیگر انتخاب شود. اتهام زدن به ایران و روسیه هم که پیشتر توسط فیس بوک صورت گرفت از همین جا نشأت می ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار