حمیدی از اعطای مرخصی به ۷۰ درصد از زندانیان در این مدت خبر داد و گفت: رعایت امنیت جامعه، خط قرمز دستگاه قضا است و مرخصی این افراد خطری برای امنیت مردم نبود.

به گزارش خبرگزاری شبستان از بیرجند و به نقل از روابط عمومی دادگستری خراسان جنوبی، حجت الاسلام «ابراهیم حمیدی» در نشست شورای معاونان، روسای حوزره های قضایی و دادستان های سراسر خراسان جنوبی افزود: از این تعداد ۱۵۰ مورد از طریق پایگاه قوه قضاییه و ۸۸ مورد به صورت ارتباط ویدئوکنفرانس برگزار شد.
وی با بیان اینکه خراسان جنوبی در این ارتباط پیشرو و برتر در سطح استان های کشور بوده است، گفت: با توجه به اهمیت محفوظ ماندن اطلاعات شخصی جامعه هدف این ارتباط در بستر اینترنت انجام نشد.
رییس شورای قضایی خراسان جنوبی تصریح کرد: از این تعداد پرونده ۱۳۹ مورد در دادگاه های کیفری سطح ۲ و بقیه در دادگاه های قضایی بررسی شده است.
وی گفت: ۱۲۱ متهم، ۶۴ شاکی، ۳۶ وکیل، ۱۵ نماینده، ۶ شاهد و یک کارشناس در دادگاه های آنلاین محاکم قضایی خراسان جنوبی شرکت کردند.
حجت الاسلام حمیدی از شرایط کنونی در کنار همه سختی ها به عنوان فرصت یاد کرد و گفت: ویروس کرونا نیازمندی ها را بر ارتباط های فناورانه دوچندان کرد که امیدواریم با تجهیز زیرساخت های مورد نیاز بتوانیم دادگاه های بدون نیاز به حضور ارباب رجوع را افزایش دهیم.
وی ادامه داد: دستگاه قضایی تمامی پروتکل های بهداشتی را در این مدت با شیفت بندی محاکم قضایی، تقسیم بندی دادگاه های کیفری، قضایی، اجرای احکام و بدوی، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و ضدعفونی اماکن و ابنیه انجام داد و در این مورد خوشبختانه نگرانی ها کمتر است.
رییس کل دادگستری خراسان جنوبی گفت: شیفت بندی محاکم قضایی با توجه به اهمیت جلوگیری از ازدحام جمعیت تا مهر ماه سال جاری ادامه خواهد داشت.
وی از استقرار میزخدمت در ورودی تمامی محاکم قضایی استان خبر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار