کارشناسان امور بین الملل با تأکید براینکه محکومیت ظاهری کشورهای عربی دال بر نگرانی آن ها از واکنش جمهوری اسلامی ایران است، عنوان کردند رژیم صهیونیستی، امارات و بحرین به همراه عربستان متهم ردیف اول ترور دانشمند هسته ای ایران هستند.

به گزارش جهان نیوز ، هم زمان با انتشار خبر ترور شهید فخری زاده شاهد بودیم لرزه بر تن کشورهایی افتاد که در مظان اتهام هستند. جمهوری آذربایجان که بنا به ادعای روزنامه الجریده، چاپ کویت دو فروند پهپاد رژیم صهیونیستی از باکو به داخل کشورمان وارد شده بود و نیز کشورهای عربی متحد و جیره خوار عربستان جزو متهمان ردیف اول ترور دانشمند هسته ای ایران محسوب می شوند.
در ماجرای ترور شهید قاسم سلیمانی، سردار سلیمانی شاهد بودیم مقام های جمهوری آذربایجان با موضع گیری کوتاه و ذکر اینکه چنین تروری خیلی بد است، آن را رد کردند؛ اما در ماجرای ترور شهید فخری زاده به این دلیل که یک پای اتهام هستند، با دستپاچگی تلاش کردند خود را مبری از ماجرا جلوه دهند و به همین دلیل با وجود میزبانی از تروریست ها و صهیونیست ها، حادثه تروریستی را محکوم کردند.
وضعیت کشورهای عربی نیز به همین منوال است. اماراتی ها ترور دانشمند هسته ای کشورمان را محکوم کردند، زیرا پیغامی که از تهران دریافت کرده بودند حاوی هیچ نقطه روشنی برای «بن زاید» نبود.
گرچه اماراتی ها فکر می کردند با رفتن در آغوش صهیونیست ها امنیتشان تضمین می شود، ولی با محکوم کردن ترور شهید فخری زاده که قطعاً می دانند صهیونیست ها در آن متهم ردیف اول هستند، نشان دادند هیچ پشتوانه ای ندارند.
در همین رابطه «محمدحسن قدیری ابیانه»، سفیر اسبق ایران به خبرگزاری خبرگزاری آنا گفت:
قطعاً کشورهایی مانند امارات و عربستان که در همکاری با رژیم صهیونیستی و آمریکا در عملیات های مختلف ترور علیه ایران دخالت داشتند و حمایت شان از تروریست هایی همچون ریگی و جنایتکاران داعشی برای ما مسجل است بعید به نظر می آید در این عملیات ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار