مشمولان مانده اند با سهام عدالتی که برای ۳۸میلیون نفر آنها (در مجموع ۴۹میلیون نفر مشمول سهام عدالت هستند) با سهمی نیمه تمام یعنی ۵۳۲ هزار تومان محاسبه شده و ارزش روز آن را کمتر از ارزش واقعی اش حدود ۸ میلیون تومان مسئولان محاسبه کرده اند و در مقابل گرگ های وال استریت در خیابان حافظ در کمین خرید ارزان قیمت این سهام نشسته اند و برای آن لحظه شماری می کنند.

آفتاب نیوز :
۱۴سال پیش دولت وقت اعلام کرد با ارائه سهام عدالت به توده مردم می خواهد ثروت عمومی را افزایش دهد. این سهام توزیع شد اما آزادسازی آن و به ثمررسیدن دارایی و سود آن برای مشمولان ۱۴سال پشت در بسته مسدود بود تا امسال که امکان خرید و فروش آن طی چند مرحله آغاز شده است.
گرچه این طرح می توانست برای بسیاری از کم درآمدها و بی درآمدها روزنه ای باشد و اندکی از آسیب پذیری آنها در برابر تورم و گرانی و کاهش قدرت خرید بکاهد اما عباس هشی، کارشناس مالی معتقد است مجریان سهام عدالت در جریان اجرای آن نسبت به مشمولان بی وفایی کرده و چهار بدعهدی داشته اند و حالا مشمولان مانده اند با سهام عدالتی که برای ۳۸میلیون نفر آنها (در مجموع ۴۹میلیون نفر مشمول سهام عدالت هستند) با سهمی نیمه تمام یعنی ۵۳۲ هزار تومان محاسبه شده و ارزش روز آن را کمتر از ارزش واقعی اش حدود ۸ میلیون تومان مسئولان محاسبه کرده اند و در مقابل گرگ های وال استریت در خیابان حافظ در کمین خرید ارزان قیمت این سهام نشسته اند و برای آن لحظه شماری می کنند.
هشی از جریانی در میان فعالان بورس صحبت می کند و نام آنها را سلطان بورس، گرگ وال استریت به سبک خیابان حافظ (مکان تالار بورس) و مافیای سهام می نامد، کسانی که بازار را داغ می کنند و بعد از تبلیغ فراوان برای به صف کشیدن مردم جلوی تابلوهای بورس، سهام آنها را به ارزان ترین قیمت می خرند و خودشان می شوند دانه درشت های بورسی. در میان آنها از نهادهای شبه دولتی وجود دارد تا نمایندگان هیئت مدیره شرکت های بزرگ تا دلال خرده پا. حالا سهام عدالت برای آنها فرصت طلایی است که حاضر نیستند از آن دست بکشند. از عباس هشی درباره ماجرای سهام عدالت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری