با در نظر گرفتن عوامل متفاوت، پیش بینی های متعددی برای روز آخر حضور کرونا در کشورهای مختلف مطرح می شود و در ایران هم تاکنون پنج سناریو برای اتمام ماجرای این بیماری پیش بینی شده است.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه اجتماعی خبرگزاری آنا ، با در نظر گرفتن عوامل متفاوت، سناریوهای متعددی برای روز آخر حضور کرونا در کشورهای مختلف مطرح می شود و در ایران هم تاکنون پنج داستان برای اتمام ماجرای این بیماری پیش بینی شده است.
در مقاله ای که اخیراً اقتصاددانان کشورمان روی درگاه دانشگاه ییل برای تحقیقات مربوط به سلامت منتشر کرده اند، با بسط یک مدل اپیدمیولوژی سعی شده است که موارد شناسایی نشده به این بیماری تخمین زده شود و تفاوت سناریوهای مختلف بر این اساس است:
 سناریوی پایه یا همان سناریوی کنترل نشده ایزوله کردن کامل موارد آلوده شناسایی شده (کسانی که جواب آزمایش آن ها مثبت اعلام شده است)  ایزوله کردن موارد و سیاست فاصله گذاری اجتماعی  انجام آزمایش به صورت گسترده، تشخیص موارد و اعمال قرنطینه  ترکیبی از سناریوهای قبلی ایزوله کردن بیماران، سیاست فاصله گذاری اجتماعی و آزمایش کردن گسترده
نتایج سناریوی اول و دوم مشابه است
سناریوی دوم با این فرض مدل سازی شده است که به محض اینکه فردی مبتلا به کووید -۱۹ تشخیص داده شد، تمام اقدامات لازم برای جداسازی او از دیگر افراد صورت بگیرد. کشور چین تمام موارد بیماری را با اجبار در بیمارستان بستری کرد و تنها به مواردی که نیاز به مراقبت های درمانی دارند اکتفا نکرد؛ مقامات چینی این اقدام را در راستای جلوگیری از انتشار رو به گسترش در مکان های مسکونی و دیگر مکان های اجتماعی اجرا کردند. نتایج مقاله نشان می دهد که این سناریو تأثیرگذاری لازم را ندارد و رشد اپیدمی بدون ایزوله کردن کامل و حتی در صورت ایزوله کردن کامل موارد مبتلا با نرخ نسبتاً یکسانی گسترش پیدا ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار