سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: با تلاش کادر درمانی، تا کنون ۷۷۰ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته و از بیمارستان ها و مراکز درمانی سطح استان ترخیص شده اند.

به گزارش خبرگزاری شبستان از بجنورد؛ "احمد هاشمی" ظهر امروز دوشنبه (12 خرداد) گفت: با اعلام نتایج قطعی آزمایش های 24 ساعت گذشته، نتایج آزمایش 47 بیمار مشکوک به کرونا مثبت اعلام شد و متاسفانه دو نفر نیز بر اثر ابتلا به این ویروس فوت کردند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی افزود: تا ظهر امروز، دوهزارو 218 نفر در خراسان شمالی به کووید 19 مبتلا شده اند که شامل 940 بیمار بستری و هزارو 278 بیمار سرپایی می شود و تعداد آمار فوتی ها نیز به 132 نفر افزایش یافته است.
وی افزود: در شهرستان های بجنورد هزارو 187 نفر، شیروان 251 نفر، فاروج 135 نفر، مانه و سملقان 214 نفر، جاجرم 68 نفر، گرمه 40 نفر، راز و جرگلان 143 نفر و اسفراین 180 نفر به کرونا مبتلا شده اند.
هاشمی یادآور شد: تاکنون 770 بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته، آزمایش سه هزارو 320 نفر از موارد مشکوک منفی گزارش شده و هم اکنون 113 بیمار مشکوک به ابتلا به کرونا در مراکز درمانی بستری هستند.
وی تاکید کرد: رعایت مسائل بهداشتی و شست و شوی مکرر دست، پرهیز از تردد های غیرضروری، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و عدم تماس با بیماران و پرهیز از دست زدن به سر و صورت ضروری است.
پایان پیام/ 71

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری