ثبت نام دوره های مجازی برخط (آنلاین) کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، ویژه «کودکان» آغاز شد.
به گزارش ایسنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، این دوره ها که به صورت برخط (حضور هم زمان استاد و هنرجو در کارگاه های مجازی) در ۱۲ رشته از ۱۵ تیر آغاز می شود، فرصتی برای کودکان است تا با شناخت علایق خود از حوزه های مختلف، تمرینی برای آینده داشته باشند و در نوجوانی بتوانند دست به انتخاب های سرنوشت ساز بزنند.
بر این اساس، کارگاه های انیمیشن، نقاشی، نجوم، عروسک سازی، نوشتن خلاق، خوش نویسی (با قلم)، خوش نویسی (تحریری)، پرورش تفکر (گام به گام تا اندیشه)، کلاژ، سفال، زیست شناسی و کاردستی، عنوان دوره هایی است که خانواده ها می توانند با ثبت نام فرزندان شان در آن ها، کودکان را به سمت روشن شدن علایق شان هدایت کنند.
کارگاه «انیمیشن» کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز انتخاب دیگری برای کودکان است تا با پرورش خلاقیت های تصویری و تجسمی و عینیت بخشیدن به ایده های پویای خود در کنار کسب مهارت های نسبی در زمینه متحرک سازی نخستین گام ها را در این حوزه بردارند. کارگاه انیمیشن از ۱۶ تیر در ۱۰ جلسه و در روزهای دوشنبه از ساعت ۱۴ تا ۱۵ برگزار می شود.
کودکان در کارگاه مجازی «نقاشی» کانون می آموزند تا با بهره گیری از نیروی تفکر، تجسم و تخیل و با تکیه بر مهارت های دست و با استفاده از ابزار و وسایل، نقاشی را فرابگیرند. این کارگاه از ۱۸ تیر در روزهای چهارشنبه بین ساعت ۱۴ تا ۱۵ برگزار می شود.
در «کارگاه نجوم» کودک با منظومه شمسی و انواع کهکشان ها و ابزارهای رصدی و صور فلکی و همچنین با طبیعت زیبای آسمان شب و تفکر پیرامون مباحث ...

عناوین مهم خبری